Gazprom: Euroopa Liit kasutab topeltstandardeid

Mait Kraun 30. mai 2014, 21:05

Gazprom süüdistab Euroopa Liitu South Streami projekti avamise sihilikus viivitamises ja topeltstandardite kasutamises. Olukord teravdab nii poliitiliselt kui ka juriidiliselt Venemaa ja ELi vastasseisu.

Erimeelsused tekkisid reedel Berliinis toimunud kohtumisel, kus olid kohal Ukraina, Venemaa ja ELi ametnikud. Kohtumise eesmärk oli ennetada tarnekatkestusi Euroopasse ja jõuda kompromissile Kiievi gaasihindade üle, vahendab Financial Times.

Mustast merest Austriani ulatuv South Stream’i torujuhe peaks gaasi transpordiga alustama juba järgmisel kuul. Venemaa süüdistab ELi aga projekti blokeerimises Ukraina kriisi tõttu. „Brüssel loobib projektile järjepidevalt kaikaid kodaratesse,“ ütles eelmine nädal Venemaa president Vladimir Putin.

Euroopa Liit on mures, kas torujuhe järgib monopolidele nagu Gazprom kehtestatud konkurentsieeskirju. EL loodab eeskirjadega vältida olukorda, kus üks gaasitarnija turgu domineeriks.

Peamiseks murekohaks Brüsseli jaoks on Bulgaaria, mille kaudu South Stream Euroopasse siseneb. Bulgaaria parlament peab otsustama, kas South Stream’i veealune osa peab Euroopa Liidu konkurentsidirektiividele vastama või mitte.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. May 2014, 21:17
    Otsi:

    Ava täpsem otsing