Ukraina klaarib ära võla Gazpromiga

Sirje Rank 27. mai 2014, 09:56

Venemaa, Ukraina ja ELi läbirääkijad said kokku kava, kuidas Ukraina hakkaks Gazpromile tagasi maksma oma võlgu, nii et Venemaa gaasimonopol tarneid ei katkesta.

Plaani järgi maksaks Ukraina riiklik gaasikompanii NAK Naftogaz Gazpromile 30. maiks 2 miljardit dollarit ja 7. juuniks veel 500 miljonit dollarit, teatas eile Euroopa Komisjon kolmepoolsete kõneluste tulemuse. Sellega saaks makstud osa summast, mille Ukraina võlgneb läinud aasta novembrist tänavu maini tarnitud gaasi eest, vahendas Bloomberg. 

Selles osas aga kokkulepet veel pole, millist hinda maksab Ukraina alates aprillist tarnitud gaasi eest. Aprillist tõstis Venemaa Ukrainale müüdava gaasi hinda 81%, tühistades varasemad hinnasoodustused. Ukraina on valmis gaasi eest maksma hinda, mis kehtis esimeses kvartalis - 268,5 dollarit tuhande kuupmeetri eest.

Võla tagasimaksmise kokkuleppe peavad veel heaks kiitma nii Ukraina kui Venemaa valitsus.

Gazpromi sõnul on Ukraina gaasivõlg novembrist maini tarnitud gaasi eest 3,5 mld dollarit.

Venemaa nõudis Ukrainalt juuni tarnete eest 1,7 miljardit dollarit ettemaksu, mis tuleb tasuda 2. juuniks. Vastasel juhul ähvardas Gazprom järgmisest päevast tarned katkestada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2014, 11:18

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing