Miljonär kavandab Tallinna piirile ärilinnakut

10. juuni 2014, 15:01

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada volikogule kehtestamiseks Haabersti linnaossa Harku valla piiri äärde suure toomis- ja ärilinnaku rajada võimaldava detailplaneeringu. Detailplaneeringu algatamist taotles AS Favorte, mis kuulub varju hoidvale miljonär Rainer Hinnole.

Mullu hõivas Hinno Äripäeva rikaste TOPis 122. koha. Toimetus hindas tema varanduse 20,3 miljonile eurole.

Paldiski mnt 241, 241d, 243a kinnistute ja lähiala detailplaneeringu kohaselt on 20,55 ha suurusele alale kavandatud seitse kuni neljakorruselist ja kaks kuni kolmekorruselist ärihoonet, 16 kuni kahe-, 15 kuni kolme- ja 30 kuni neljakorruselist äri- ja tootmishoonet ja üks kuni kahekorruseline tootmishoone.

Detailplaneeringu realiseerimine tagab Raepressi teatel uute töökohtade lisandumise piirkonda. Kavandatud äri- ja tootmispiirkond jätkab Tähetorni tänava äärset tööstuspiirkonda ning väärtustab seda haljasalade ja jalakäijate liikumisteede kavandamisega. Keskkonnamõju strateegilise hindamise aruande kohaselt on alale optimaalse, tasakaalustatud ja keskkonnahoidliku hoonestuse ja tänavavõrgu rajamine koos rekreatsiooni- ja haljasaladega perspektiivikas.

Planeeritav ala asub Paldiski maantee ääres, vahetult pärast ülessõitu Astangu nõlvast. Planeeringuala on valdavas osas paepealne tühermaa, kus hoonestus puudub.

Paldiski mnt 241 ja 241d kinnistutel asuvad kuus I aastatuhandest e. Kr pärinevat kinnismälestiseks tunnistatud kivikirstkalmet, millele kehtib vastavalt muinsuskaitseseadusele 50 meetri laiune kaitsevöönd. Detailplaneeringu lahendus on kooskõlas Tallinna üldplaneeringuga ja vastab Haabersti linnaosa üldplaneeringule.

Detailplaneeringu algatamist taotles AS Favorte. Detailplaneeringu koostamine ja keskkonnamõju strateegiline hindamine algatati Tallinna linnavalitsuse 22. aprilli 2009 korraldusega. Detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse tutvustamiseks toimus 9. juunil 2009 avalik arutelu. Detailplaneeringu koostas OÜ R-Konsult.

Detailplaneering võeti vastu linnavalitsuse 6. juuni 2012 korraldusega ning oli avalikul väljapanekul 6. juulist 23. juulini. Avaliku väljapaneku kestel ei laekunud detailplaneeringu lahenduse kohta ühtegi pöördumist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. June 2014, 12:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing