Tallinn on tänavu väljastanud üle 1100 ehitusloa

02. juuli 2014, 14:20

Tallinna Linnaplaneerimise Amet on tänavu kuue kuuga väljastanud 1114 ehitusluba ja 685 kasutusluba.

Amet väljastas kasutuslubadest 64 üksikelamu püstitamiseks. Uutele kortermajadele väljastas amet 21 kasutusluba korterite koguarvuga 255, teatas Raepress. Sellele lisandus kasutuslubade väljastamine rajatistele: vee- ja kanalisatsioonitrasside, torude ja muude tehnovõrkude ehitusel. Mullu väljastas amet aastaga 1445 kasutusluba.

Kuna suveperioodil on aktiivsem ehitustegevus, siis näitab viimastel aastatel kasvutrendi ka ehitamise alustamise teatiste esitamise ja registreerimise arv, mis omakorda avaldub teisel poolaastal ka läbi kasutuslubade arvu kasvu. Kui 2013. aastal registreeriti 1672 ehitamise alustamise teatist, siis 2014. on poole aastaga registreeritud 834 ehitamise alustamise teatist.

Tallinna linna peaarhitekti Endrik Männi sõnul väljastas amet ehitise rekonstrueerimiseks ja laiendamiseks tänavu kuue kuuga 317 ehitusluba ja kirjalikku nõusolekut, ehitise püstitamiseks väljastatud ehituslubade ja kirjalike nõusolekute arv oli 983. Männi teatel sarnanesid numbrid 2013. aasta näitajatega.

Männi sõnul on ehitusseaduse mõistes kohaliku omavalitsuse kirjalik nõusolek vajalik järgmistel juhtudel:

 • kui ehitatakse väikeehitist, mille ehitisealune pind on 20–60 m2;
 • muudetakse ehitise tehnosüsteemi või asendatakse kogu tehnosüsteem samaväärsega;
 • püstitatakse detailplaneeringu koostamise kohustusega aladel maa-ala piiramiseks piirdeaedasid, mille ehitamiseks on vajalikud kaevetööd;
 • asendatakse detailplaneeringu kohustusega miljööväärtuslikel hoonestusaladel üksikelamu, suvila, aiamaja, taluhoone, väikeehitise või kahe ja mitme korteriga elamus ühe korteri, trepikoja või keldri piires välimisi avatäiteid;
 • asendatakse kahe ja mitme korteriga elamus korteri, trepikoja või keldri piires välimisi avatäiteid, kui vahetamisel jääb avatäidete asukoht konstruktsioonis samaks ning ei halvene ehitise tuleohutusomadused, kuid muutub ehitise välisilme.

Amet tegi tänavu kuue kuuga ehitusseaduse alusel 52 ettekirjutust. 2012. aastal oli ettekirjutusi 58 ja 2013. aastal 84.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  02. July 2014, 14:53
  Otsi:

  Ava täpsem otsing