Wilbur Ross: Itaaliasse investeerimiseks on veel liiga vara

Raido Neemre 10. juuni 2014, 21:02

USA miljardär Wilbur Ross kiitis Kreeka, Hispaania ja Iirimaa valitsuse pingutusi riikide majanduste taas jaluleaitamises, kuid hoiatas, et Itaaliasse on veel liiga vara investeerida.

Ross, kes müüs kogu oma osaluse Bank of Irelandis, märkis, et müüs oma osaluse pangas maha oma portfoolio tasakaalustamiseks ning nõustus vastumeelselt Deutsche Banki aktsiate ostuga, lisades, et ta otsib jätkuvalt Iirimaal võimalusi, mis ei ole pangandusega seotud.

Ross märkis, et ta usub, et Iirimaal ja pangal on ees väga hea tulevik. Samas aga märkis ta, et tema ettevõte on alustanud majanduste, mis asuvad eurotsooni perifeerias, poole vaatamist.

“Me tegime üsna suure investeeringu, kuid me ei investeerinud Eurobanki, mis on üks neljast suurpangast Kreekas, seega ma ei arva, et Kreekasse oleks liiga vara investeerida,” märkis ta.

Miljardär pistab oma 25,5% osaluse müümisega Iirimaa pangas taskusse umves 480 miljonit eurot, mis on tema algse investeeringuga võrreldes kolm korda suurem.

Bank of Irelandi aktsiad kukkusid uudise järgselt täna pärastlõunal 3%. Ross astus peale aktsiate müüki ka direktori kohalt tagasi. Iiri valitsus omab jätkuvalt 14% panga aktsiatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2014, 21:02
Otsi:

Ava täpsem otsing