16. juuli 2014 kell 14:09

Teder Ukrainas rünnaku all

Ukraina raada ettevõtluse järelevalve komitee seostab president Viktor Janukovõtši valitsemise ajal toimunud ettevõtete ebaseaduslike ülevõtmistega ka Eesti ärimeest Hillar Tederit.

Teder väidab, et raadas sõna võtnud parlamendisaadik on kogu loo "pea peale" pööranud, vahendas ERRi uudisteportaal Ukraina agentuuri Unian.

Raada ettevõtluse järelevalve komitee juht Aleksandra Kužel märkis, et paljud välismaa ärimehed on Ukrainasse saabudes kiirelt mõistnud, et seal saab äri ajada "ukraina-moodi" ehk seadustest mööda hiilides või ametnikega kokkuleppeid sõlmides.

Eraldi tõi ta näitena välja Hillar Tederi katse omandada kaubanduskeskus Sky Mall. Kuželi väitel maksis Teder võimudele avansina 1,5 miljonit USA dollarit ja lubas 15 miljonit maksta pärast "soovitud tulemuse saavutamist".

Teder ütles venekeelsele "Aktuaalsele kaamerale", et tegelikult tegid avalduse selle kohta, et nende ettevõtet püütakse ebaseaduslikult üle võtta, esimesena hoopis nemad ning praeguseks on avalikuks tulnud ka lepingud, kus on näha, kuidas nende oponendid ostsid ka kõige kõrgema astme kohtunikke neile soodsa kohtuotsuse tegemiseks ära.

Ärimees lisas, et tema oponendid püüavad Ukrainas olevat segast olukorda enda kasuks ära kasutada.

Komitee väitel on kahe kuuga saadud ettevõtjatelt 78 avaldust nende ettevõtete ebaseadusliku ülevõtmise kohta president Viktor Janukovõtši valitsemise ajal.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum