Ford lõpetas kolmeaastase agoonia Euroopas

Mait Kraun 24. juuli 2014, 20:41

Autotootja Ford teatas  oma teise kvartali kasumi, mis ületas ootusi. Seda suuresti tänu rekordilisele kasumile Põhja-Ameerikas. Euroopas sai ettevõte üle kolme aasta esimese kasumi.

Euroopas teenis ettevõte üle kolme aasta esimese kasumi ning see kompenseeris oodatust nõrgemad tulemused Aasias ja Lõuna-Ameerikas.Kõige paremini läks ettevõttel Põhja-Ameerikas, kus maksueelne kasum oli 2,44 miljardit dollarit.

Ettevõtte finantsjuht Bob Shanks ütles, et vähenenud kulud aitasid Põhja-Ameerika tulemusi võimendada. Üheksa Reutersi poolt küsitletud analüütikut prognoosisid maksueelseks kasumiks Põhja-Ameerikas 2,04 miljardit.

Ettevõtte puhaskasum kokku oli aga 1,3 miljardit dollarit. Käive oli 37,4 miljardit, mis oli 500 miljonit dollarit rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Teisel poolaastal oodatakse aga kulude tõusu, kuna firma toob turule uued autod. Kõige tähtsam teise poolaasta sõiduk on Fordi jaoks F-150 pakiauto.

Fordi uus tegevjuht Mark Fields ütles konverentsikõnes, et ta on F-150 osas enesekindel ning auto kvaliteediga probleeme ei tohiks tekkida.

Ettevõtte aktsia on täna tõusnud 0,6 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. July 2014, 20:49
Otsi:

Ava täpsem otsing