Fiati aktsionärid kiitsid Chrysleriga ühinemise heaks

Raido Neemre 01. august 2014, 22:37

Fiati aktsionärid on heaks kiitnud Itaalia autotootja ja selle USA tütarettevõtte Chrysleri ühendamise Hollandis registreeritud ettevõtteks. Selle sammu eesmärk on suurendada maailma suuruselt seitsmenda autotootja populaarsust välisinvestorite seas ning rajada teed USA börsi noteeringuks.

Sammu kiitis heaks kaks kolmandikku aktsionäridest, mis tähendab, et 8% kõikidest Fiati aktsionäridest hääletasid selle vastu.

Kui kõik need, kes hääletasid tehingu vastu peaksid kasutama oma väljumisõigust, võib ühinemine vastavalt seatud tingimustele ka läbi kukkuda.

Ettevõtte tegevidirektor Sergio Marchionne kiitis selle aasta alguses heaks Chrysleri täieliku äraostmise ning plaanib nüüd kaks ettevõtet liita üheks Hollandis registeeritud ettevõtteks, mille nimeks saab Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

Ta loodab, et ühinemine toimub ning USA börsinoteering aitab tal rahastada oma ambitsioonikat 48 miljardi euro suurust plaani kasvatada aastaks 2018 netokasum viiekordseks ning müüki 60% võrra tänu suuremale kapitaliressursile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. August 2014, 14:11
Otsi:

Ava täpsem otsing