Mari Mets • 27. august 2014 kell 13:37

EMTA ajab eestlaste välistulusid taga

Maksuameti luubi alla võetud välismaal teenitud tuludest ligi pooled deklareerisid Eesti kodanikud kodumaal alles pärast maksuameti meeldetuletust.

Eelmisel aastal deklareeris õigeaegselt oma välistulud 8343 maksumaksjat, järelkontrollide tulemusel pidid seda tegema veel 6163 maksumaksjat, ütles maksuameti pressiesindaja Uku Tampere.

See tähendab, et üle 40% välismaal teenitud tuludest deklareerisid eestlased alles pärast maksuameti meeldetuletust seda teha.

„Kõigil, kes on Eesti maksuresidendid ja saavad välismaalt tulu, on kohustus deklareerida see tulu Eestis. Isik ei ole enam Eesti maksuresident, ehk temast saab välisriigi resident juhul, kui ta on elanud ja töötanud välismaal järjest üle kuue kuu ühe kalendriaasta jooksul ning maksud teenitud tulult lähevad välisriigile,“ täpsustas Tampere.

„Sellisel juhul peaks topeltmaksustamise vältimiseks sellest ka maksu- ja tolliametit teavitama ja Eesti maksuresidentsusest loobuma, sest mitteresidendil puudub kohustus oma tulusid Eestis deklareerida,“ lisas ta.

Tänavu pööras maksuamet välismaalt saadud tulu Eestis deklareerimisele eriti suurt tähelepanu ning selle tulemusel suurenes Eestis maksustamisele kuuluva tulu deklareerijate arv 37 protsenti ja Eestis mitte maksustamisele kuuluva tulu deklareerijate arv 63 protsenti.

Hetkel kuum