Juhan Lang • 9. september 2014 kell 13:33

Järvevana aktsiate tagasiostuperiood lõpusirgel

Esmaspäeval lõpeb Toomas Annuse suurosalusega Riverito pakkumine osta tagasi 28,01% kõigist Järvevana aktsiatest hinnaga 0,84 eurot aktsia eest.

Kokku oleks tehingu väärtuseks ligi 4,2 miljonit eurot. Kawe Kapitali partneri Kristjan Hänni sõnul on nemad koos kõigi oma klientidega 674 849 aktsia osas pakkumise juba aktsepteerinud. „Annuse pakutud lõpplahendus on igati lugupidamist vääriv ja pole mõtet jääda paremat lahendust ootama,“ märkis ta.

Ligi poolt miljonit aktsiat omava investori Rene Ilvese hinnangul on tegemist õiglase pakkumisega ja aktsionärid peaksid selle aktsepteerima. „Aktsionärid saavad ettevõttes olevad varad kätte bilansilise väärtusega, mis arvestades asjaolusid on kõiki osapooli rahuldav lahendus,“ rõhutas ta.

Osaühingu Watermelon kaudu 0,9% ettevõttest omav Taivo Sillaste ütles, et sisestas esmaspäeval müügiorderi ja ei pidanud pakkumise ebaõnnestumist tõenäoliseks.

Arvestades, et hetkel teada müüjatega on Riveritol 82% aktsiatest käes, peaks Sillaste hinnangul veel täiendavalt umbes 1,5 miljonit aktsiat pakkumisse jõudma, et künnis ületataks. „Ei kujuta küll eriti stsenaariumit, kus ülejäänud 3,2 miljonist aktsiast 1,5 miljonit ei müü,“ toonitas ta. „Väärtuse osas pole siin ju midagi mõelda ega analüüsida – ainus variant mitte müüa on see, et omad aktsiat ja ei tea pakkumisest. Aga kuna lisaks LHV-le teisedki kontohaldurid ilmselt teavitavad oma kliente, see kuigi tõenäoline ei tundu.“

Mis on mis?

Järvevana aktsiate tagasiostuperiood algas 18. augustil. Selle käigus tahab Toomas Annusele kuuluv AS Riverito omandada kõik Järvevana aktsiad.Riverito on teinud pakkumise osta ülejäänud 28,01% ehk 4 957 314 Järvevana aktsiat. Riverito omanduses on praegu 12 742 686 Järvevana aktsiat ehk 71,99% osalus.Ülevõtmispakkumise hind on 0,84 eurot aktsia eest. Tagasiostuperioodi tähtaeg on 15. september.

Hetkel kuum