Gildi õnnetud varad said omaniku

Marta Jaakson 10. september 2014, 17:43

Concordia advokaadibüroo ostis Gildi Bulgaaria projekti võlakirjad 1-eurose alghinnaga.

"Nendega ei ole plaanis mitte midagi ette võtta," kommenteeris Tasa. Gildi õnnetute investeeringute uueks omanikuks saanud advokaadibüroo Concordia jurist Mihkel Tasa rääkis vaid, et esindavad tehingus kliendi ülesandel ja huvides. Tehingu hinda ei saanud jurist kommenteerida.

Gildi investeeringutega 100 miljonit krooni kaotanud Erko Kundla hinnangul on tegemist vaid tehnilise nüansiga, millel pole suuremat sisu. "Ükshaaval tuleb asjad ära vormistada. Paberid on vaja ju korras hoida," nentis Kundla. Ta lisas, et ilmselt on tegemist lihtsa likvideerimisprotsessi lõpetamisega, kus juriidiliselt ei saa varasid alles jääda.

"Ära iial ütle iial, enamus varadest on realiseeritud, mis andis realiseerida. Enamus rahast, mis realiseerimisest on tulnud, on investoritele laiali jagatud. Loomulikult seda on vähem, kui investorid sinna alguses sisse panid," vastas Kundla küsimusele, kas investoritel on veel lootust saada midagi tagasi.

Likvideerimine jõuab lõpule kahe kuu pärast

Pankrotihaldur Oliver Ennoki, kes on Gild Arbitrage'i likvideerija, sõnul käib Gildi varade müük endistviisi. Ta avaldas lootust, et kahe kuu pärast on varade müük jõudnud lõpule.

Varasemalt on müüdud Cinamoni kino. Leedus on müügi lõppjärgus Rolvika UAB müük.

Lisaks Bulgaariale oli üks suuremaid investeeringuid Armeenia maavarade uurimise litsentsid (Melorama Holding Ltd, Zivolin Holding Ltd). Nende saatus selgub Ennoki sõnul kahe kuu möödudes.

Eesti jõukaid hullutanud Gild Arbitrage'i Bulgaaria kinnisvaraprojektid olid mullu novembris enampakkumisel alghinnaga 1 euro projekti kohta.

Läbikukkunud projektide ajalugu ulatub 2005. aasta suvesse, mil korraldati koostööd Gild Bankersiga kolm ahvatlevat võlakirjaemissiooni, mis pidid Bulgaaria pealinna Sofiasse kergitama elamud ja tehnopargi.

Investeerimispank LHV korraldas Bulgaaria ettevõtte Delta Imoti Capital OOD juhitavate kinnisvara arendusprojektide finantseerimiseks OÜ Vladaja, OÜ Mortsajevo ning OÜ Mramori Tehnopark võlakirjaemissioonid. Emissioonide kogumahuks sai 14,6 miljonit eurot ehk 228,4 miljonit krooni.

Tegelikkuses jäid aga investorid istuma kolme väheväärtusliku põllumaa otsa. Projektide suurinvestor oli Gild Arbitrage'i riskifond. Gildi meelitas omal ajal Bulgaariasse Tõnis Haavel koos purjetajast sõbraga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2014, 10:31

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing