Seli: mulle pole süüdistus arusaadav

13. oktoober 2014, 11:21
Neinar Seli kohtusaalis.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141013/NEWS/141019925/AR/0/AR-141019925.jpg

Kriminaalmenetluse all olev Neinar Seli väitis täna alanud protsessil, et talle pole arusaadav süüdistus Eesti Olümpiakomiteele (EOK) tehtud annetuse tõttu toimingupiirangu rikkumises. Seli kaitsja väidab, et otsust EOK-le raha anda ei ole kunagi olnud, kuna otsust pole allkirjastatud.

Seli kaitsja vandeadvokaat Marko Kairjak, märkis kohtus, et süükoosseis puudub, kuna otsust toetada EOK-d 250 000 euroga ei ole kunagi olnud. „Seda protokolli ei allkirjastatud, kuna jäi ebaselgeks, mis otsus vastu võeti. Toimingupiirangu rikkumine eeldab otsest kahtlust – isik pidi teadma, et nii ei tohi teha." Kaitsja sõnul puudus sisuline huvidekonflikt, sest see raha ei läinud Neinar Seli taskusse, vaid läks sportlaste ettevalmistamiseks olümpiatsüklis.

"Süüdistatava tegevus ei ole süüline," rõhutas Kairjak. "Ta tegi kõik selleks, et antud otsust ei saaks mitte kunagi allkirjastada, ja seda pole ka kunagi allkirjastatud,“ lisas ta.

Neinar Seli käimasoleva kriminaalasja taust ulatub eelmisesse sügisesse, kui ta väidetavalt hääletas Tallinna Sadama nõukogu esimehena sadama nõukogus 250 000 euro eraldamise poolt EOK-le, mille president ta ise samal ajal oli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2014, 11:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing