Parts tunnustas Palot

14. oktoober 2014, 17:05
Juhan Parts ja Tallinna Sadama juht Ain Kaljurand
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141014/NEWS/141019828/AR/0/Juhan-Parts-ja-Ain-Kaljurand.jpg

Endine majandusminister ja IRLi peaministrikandidaat Juhan Parts ütles, et Tallinna Sadama võit praamihankel on maksumaksja jaoks on positiivne uudis. "Tunnustan ministrit ja Tallinna Sadama juhtkonda," ütles Parts.

Kui võrrelda kahte pakkumist, siis on Teie sõnad iga-aastasest kuue miljoni euro suurusest kokkuhoiust üsna prohvetlikuks osutunud?

See, mille kohta öeldi, et see pole võimalik, on tõeks osutunud. Kokkuhoiunumbrid baseerusid eksperthinnangutele ja pooleteist-aasta tagused laevaehitushindade prognoosid vastavad praegusele turuolukorrale.

Kas Tallinna Sadama nõukogu esimehe vahetus on ettevõtte aktiivsusele positiivselt mõjunud?

Raske öelda, ma ei oska seda kommenteerida. Ega ma tagantjärgi ei saa aru, milleks oli vaja teha seda kevadist kannapööret, sest nüüd jõuti sama tulemuseni. Samas juhatuse tasemel on kogu aeg huvi olnud. See investeering on ettevõtte bilansi tugevdamiseks väga hea. Ärilised riskid ei ole väga kõrged.
See on investeering, aastase tootlusega kaheksa protsenti

Kas prognoosite praeguse operaatoriga sama ägedat võitlust nagu reisirongiliikluse äravõtmisel Edelaraudteelt?

Ma ei laseks end üldse häirida sellest, kui hakatakse tegema juriidilisi katseid. Kui Tallinna Sadama pakkumine on 60 miljonit eurot parem, siis see räägib ise enda eest. Praegusel operaatoril soovitaksin teha riigiga koostööd ja aru saada, et on uus reaalsus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. October 2014, 17:24

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing