SLK: Palo jutt ausast konkurentsist on jama

14. oktoober 2014, 18:01
Tõnis Rihvk
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141014/NEWS/141019825/AR/0/AR-141019825.jpg

Saaremaa Laevakompanii (SLK) seab tugeva kahtluse alla majandusministeeriumi tegevuse ja ausa konkurentsi järgimise ning ettevõtte hinnangul võib ministeerium olla rikkunud ka seadust.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehe Tõnis Rihvki hinnangul on nii MKMi kui ka minister Palo käitumine vastuoluline, sest vastavalt riigihangete seadusele ja konkurentsiseadusele ei tohiks hanget läbi viia sama ametiasutus ega inimesed, kes on seotud hankes osaleva ettevõttega – antud juhul Tallinna Sadama ja selle tütarettevõtetega.

SLK tegi ka taotluse komisjoni väljavahetamiseks, ent vaatamata sellele tehti hankeotsus nimetatud taotlust lahendamata, teatas ettevõte.

Lisaks on vaidlustatud nii Väinamere Liinid OÜ mittekvalifitseerimine esimesel parvlaevateenuse hankel ning praeguseks ka TS Laevad OÜ ja OÜ TS Shipping alusetu kvalifitseerimine äsjalõppenud hankel.

"Rõhutame, et esimese nimetatud hanke puhul on riigihangete vaidlustuskomisjon juba rahuldanud Väinamere Liinid OÜ taotluse esialgseks õiguskaitseks ning seetõttu on MKM-il keelatud nimetatud vaidlustuskomisjoni otsusega mis tahes hankelepingute sõlmimine," ütles Rihvk. Tema sõnul on seda enam kummastav lugeda Tallinna Sadama kommentaari, nagu nad hakkaks lähinädalatel sõlmima laevaehituslepinguid.

SLK väidab jätkuvalt ekspertiisi ja senise kogemuse põhjal, et olukorras, kus laevade projekteerimist ei ole veel alustatudki, ei ole võimalik 1.oktoobriks 2016 suursaarte ja mandrivahelisele liinile tuua kõigile nõuetele vastavaid nelja uut parvlaeva. Seetõttu on riik võtmas suurt riski, kus praegu paberile joonistatud kokkuhoiuskeem muutub kokkuvõttes liialt kalliks projektiks, mille läbikukkumise tõenäosus on suur, lisas Rihvk.

SLK andmetel ei ole teada ühtegi laevafirmat, kellel oleks Tallinna Sadamaga siduv leping, kus oleks välja toodud laeva tehnilised näitajad, võimekus ja täpne hind.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. October 2014, 18:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing