Raivo Sormunen • 29 oktoober 2014

Infortari finantsseis on hea

Infortari juht ja üks omanik Ain Hanschmidt pärast Estonian Airi ostusoovi selgitamiseks toimunud pressikonverentsi.  Foto: Andres Haabu

Estonian Airi osta sooviva Infortari finantsseis on viimastel aastatel jõudsalt paranenud.

Tallink Grupi suuromaniku Infortari finantsseisu parandamisse andis oma panuse 2012. aasta lõpus toimunud aktsiatehing, mille käigus müüs Infortar Citi Venture Capital Internationalile 28 miljoni euro eest Tallink Grupi aktsiaid.Tehingu käigus vähenes valdusfirma võlakoorem 124,4 miljonilt 91 miljoni euroni. Eelmisel aastal kahanes võlg veel 85,6 miljoni euroni ning moodustab nüüd veidi alla 25% valdusfirma varade kogumahust.

Lisaks laenude tagasimaksmisele näitab Infortari finantstugevust eelmisel aastal toimunud esimene omanikutulu väljamakse. Infortar teenis Tallink Grupi aktsiatelt 12 miljonit eurot omanikutulu ning maksis selle ka Infortari omanikele omakorda välja.

Infortari suurim vara oli 2013. aasta lõpus Tallink Grupi aktsiad (väärtus 276 miljonit eurot). Lisaks on Infortaril otse ja läbi firmade 149 miljoni euro eest kinnisvara. Nende hulgas on neli hotelli Tallinnas ning üks Riias.

Kinnisvara pealt saadav renditulu on Infortari jaoks ka suurim käibeallikas. Renditulu teeniti möödunud aastal 10,4 miljonit eurot. Nullkasumi piirimail tegutsev Tallink Takso andis käibele juurde 2,3 miljonit eurot ja trükifirma Vaba Maa 1,5 miljonit eurot. Veidi üle miljoni euro müügitulu teenis Infortar toitlustusasutusi lauanõude ja köögitarvikutega varustavast Gastrolinkist ning 0,3 miljonit eurot valuutavahetuselt.

Kokku teenis Infortar 2013. aastal kasumit 23,3 miljonit eurot. Kasumiteenimise peapõhjuseks oli kõrge rentaablusega üüriäri ning tütar- ja sidusfirmade aktsiate ümberhindlus.

Hetkel kuum