Kataloonias sümboolne iseseisvusreferendum

05. november 2014, 07:28
Kataloonia valitsuse pressiesindaja Francesc Homsi sõnul kannab sümboolne iseseisvusreferendum "sõnavabaduse tagamise" eesmärki.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141105/NEWS/141109887/AR/0/AR-141109887.jpg

Hispaania keskvalitsuse ja Kataloonia konfliktile on taas õli tulle valatud, kui viimane andis teada, et hoolimata konstitutsioonikohtu keelavast otsusest viiakse tuleval nädalavahetusel läbi sümboolne iseseisvushääletus, kirjutab Wall Street Journal.

Katalaanide otsus korraldada referendum tähendab, et nädalavahetus saab piirkonnas olema pingeline. Hispaania keskvalitsus on üksnes kommenteerinud, et katalaanidelt oodatakse kohtuotsuse austamist. Pole teada, missuguseid meetmeid kavatsetakse seoses pühapäevase referendumiga kasutusele võtta.

Barcelona Ülikooli politoloog Joan Botella hindas Hispaania peaministri ja Mariano Rajoy ja Kataloonia liidri Artur Masi suhteid „tulega mängimiseks“.

Veidi pärast konstitutsioonikohtu keelavat otsust teatasid katalaanid, et pole nõus otsust täitma, sest nende meelest on tegu kodanikuosaluse piiramisega.

Kataloonia otsustas septembris ära jätta väljakuulutatud mittesiduva iseseisvusreferendumi, mida on mõeldud asendama sümboolne hääletus. Kohus keelas ka ametliku rahvahääletuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2014, 09:11
Otsi:

Ava täpsem otsing