Äripäev • 8. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Vedelkütuse kasutajaid ootavad kitsendused

Radiaator.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Sel küttehooajal tuleb eriti tähelepanelik olla kõigil vedelkütusega kütjail. Uuest aastast muutub erimärgistatud vedelkütuse kasutamise kord, millega oluliselt kitsendatakse sellise kütuse kasutamist.

Maksu- ja tolliameti peaspetsialist Peeter-Tanel Orro selgitas ajalehes Lääne Elu, et punase märgistusega kerget kütteõli võib kasutada kütmiseks ja elektrienergia tootmiseks aasta lõpuni, sinise märgistusega diislikütust kuni küttehooaja lõpuni ehk järgmise aasta 1. maini.

"Kui nn punase kütuse märgistamine lõpebki ja seda ei ole enam võimalik soodusmääraga osta, siis nn sinist kütust on pärast 1. maid võimalik kasutada veel ainult põllumajandusmasinates ja kutselisel kalapüügil," rääkis Orro.

Erimärgistatud vedelkütust kütmiseks tarbinud isikud peavad jaanuaris võõrandama alles jäänud punase märgistusega kerge kütteõli. Sinise märgistusega diislikütuse jäägid tuleb tagasi müüa mais. Eraisik, kel on erimärgistatud vedelkütuste jääk kokku alla 100 liitri, võib kütusejääkide lõpuni tarbimiseks maksta sellelt erimärgistatud vedelkütuse ja diislikütuse aktsiisimäärade vahe.

"Sel aastal erimärgistatud kütust soetades on tähtis tähele panna, et kütusemüüjail ja aktsiisilaopidajail ei pruugi hiljem olla võimalust kütusejäägi tagasisoetamiseks. Kui seni on harjutud ostma korraga näiteks 1000–4000 liitrit, siis võiks kaaluda, kas seniseid varusid arvestades võib tänavusel küttehooajal ka vähemast välja tulla," märkis Orro.

Orro sõnul on võimalusel mõistlik tarbida erimärgistatud vedelkütus lõpuni enne selle kasutamise õiguse lõppemist ja vältida kütusejääkide tekkimist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt