Äripäev • 11. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Eesti firma hakkab Araabias farme rajama

Click & Grow juht Mattias Lepp.  Foto: Andras Kralla

Eesti ettevõte Click & Grow alustab koostöös Araabia ettevõttega K2O taimede kasvatamiseks mõeldud linnafarmi rajamist Dubaisse ning seejärel ka teistesse linnadesse erinevates Araabia maades.

Esimeses farmis hakatakse kõigepealt kasvatama Dubai elanikele erinevaid salateid ning seejärel ka kurke, tomateid ja suvikõrvitsaid.

“Meie väikestest hobipottidest on välja arenenud tehnoloogia, mis suudab tulevikus varustada toiduga terveid linnu ning teha seda kordades odavamalt kui meie konkurendid,” ütles pressiteate vahendusel ettevõtte juht Mattias Lepp. Tema sõnul kombineerib Click & Grow ainulaadsel moel tarka mulda, sensoreid ja tarkvara, mille abil võtab taimede kasvatamine võrreldes tavapõllumajandusega 96 protsenti vähem vett.

"Arvestades järjest kasvava inimkonna üha suurenevat nälga, peab toidukasvatamine muutuma targemaks ja rohelisemaks. Nutikate toidufarmide loomine linnades on Click & Grow jaoks võimalus turge vallutada kogu maailmas,” lausus Lepp.

Tema sõnul peab Click & Grow läbirääkimisi ka Araabia Ühendemiraatide energiasõltumatu linna Masdar City rohealade loomiseks ning paljude teiste roheliste projektide rajamiseks piirkonnas.

Click & Grow on Eesti ettevõte, mis alustas niinimetatud tarkade lillepottide tootmist aastal 2011. Ettevõtte käive on 1,4 miljonit eurot ning tänu uutele lepingutele plaanitakse 2015. aastal kiirelt kasvada ja jõuda käibes 10 miljoni euroni.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt