Marta Jaakson • 1. oktoober 2013 kell 3:05

Eesti maffia Rikaste TOPis

Suure algkapitalita alustanud ning välismaal Eesti maffiaks kutsutud idufirmade juhid ja omanikud on lühikese ajaga suutnud oma ettevõtte väärtust kiiresti kasvatada ning kerkinud Rikaste TOPi.

Eile avaldatud Äripäeva rikaste edetabelis on sel aastal enim uustulnukaid just IT-sektorist. IT-ärimehed ise peavad uut suunda positiivseks ning ütlevad, et edu saladuseks on intellektuaalse vara ja inimese väärtustamine, kirjutab tänane Äripäev.

Sellel aastal idufirmade investorite kaasamisel nädalal Seedcamp jaotatud 90 miljonist eurost said 19 protsenti Eesti idufirmad. Seetõttu on Eesti nn noored ajud saanud hüüdnime Estonian mafia. Selle hüüdnime pakkus esimesena välja Slicon Valley investeerimisfondi 500Startups asutaja Dave McClure. Eduka Eesti maffia hulka kuuluvad Creative Mobile omanikud Vladimir Funtikov, Sergei Panfilov, Irina Panfilova, Viktoria Pikat, Serhiy Slyeptson; Zeroturnaround juht Jevgeni Kabanov, Tranferwise asutajad Taavet Hindrikus ja Kristo Käärmann, Click & Grow juhid Helen Rägo ja Mattias Lepp, Toggli arendaja Alari Aho ja Titanium Systemsi omanik Indrek Uibo. Nad kõik jõudsid sel aastal ka Äripäeva rikaste edetabelisse.

Milline idufirma kerkis pingereas kõrgeimaks, millisel idufirmal on rohkem raha, kui ettevõte kulutada jaksab ja mis on siinsete kiiresti kasvavate idufirmade edu saladus, loe pikemalt tänasest Äripäevast.

Eile ilmunud Äripäeva rikaste TOPi ajakirja saavad kõik Äripäeva tellijad tasuta. Tellijateni jõuab ajakiri hiljemalt kolmapäeval. Ajakiri on alates kolmapäevast ka üksikmüügis.

Hetkel kuum