Äripäev • 11. detsember 2014 kell 15:00

VKG koondab töötajaid

VKG koondab detsembris 76 töökohta.  Foto: Eiko Kink

Viru Keemia Grupi kahe õlivabriku sulgemise tõttu saavad koondamisteated detsemberis 64 inimest ja 12 töötajaga lõpetatakse ajutised töölepingud. Kokku kaob esimese koondamisega 76 töökohta, teatas ettevõte.

Seoses kahe õlivabriku sulgemisega väheneb töökohtade arv järgmistes VKG koosseisu kuuluvates ettevõtetes: VKG Oil, VKG RMT, VKG Transport ja VKG peakontor.

VKG juhatuse esimehe Priit Rohumaa sõnul tuli sulgemise otsus võtta vastu vaatamata sellele, et VKG Kiviteri vabrikud on kõige kapitali efektiivsemad õlivabrikud. Sulgemise põhjuseks on see, et "VKG ei ole siiani keskkonnaministeeriumiga saanud kokkuleppele aastase kaevelimiidi suurendamises ning seetõttu ei saa kaevandada täisvõimsusel mõistliku hinnaga põlevkivi oma Ojamaa kaevandusest".

"Oleme selle riikliku piirangu tõttu seetõttu sunnitud Eesti Energiast ostma põlevkivi üle kahe korra kallima hinnaga ja tänases järsult langenud nafta maailmaturu hinnas töötaksid tehased alla muutuvkulude piiri," teatas Rohumaa. Tema sõnul tuli sulgemine otsustada, et mitte panna ohtu ülejäänud kontserni jätkusuutlikkus.

1.detsembril otsustas VKG sulgeda kaks õlivabrikut. Otsus puudutab ligi 200 kontsernis töötavat inimest. Vabrikute sulgemisega põhjustatud koondamised jätkuvad ettevõtte teatel ka järgmise aasta alguses, kuid hetkel ei ole veel teada, mitu inimest saab koondamisteate.

Hetkel kuum