Alyona Stadnik • 12 detsember 2014
Jaga lugu:

Peep Aaviksood ähvardab isiklik pankrot

Erakõrgkooli EBS nõukogu liige Peep Aaviksoo.
Erakõrgkooli EBS nõukogu liige Peep Aaviksoo.  Foto: Eiko Kink

Erakõrgkooli EBS nõukogu liige ja EBSi Juhtimiskoolituse Keskuse juhataja Peep Aaviksood ähvardab isiklik pankrot, mida nõuab tema võlausaldaja Baltronic Group OÜ.

Baltronic Group OÜ, mille ainuomanik on Rommi Roosimaa, esitas 1. detsembril pankrotiavalduse Peep Aaviksoo vastu nõudega 1 495 916 eurot. Eelistung peetakse 21. jaanuaril.

Baltronic Groupi nõue tuleneb Aaviksoo ettevõtte Rom Invest OÜ (pankrotis - toim.) täitmata laenukohustustest, mida Aaviksoo eraisikuna käendas. „Käendusleping oli eeltingimus ja garantii, miks Baltronic üldse 100% Aaviksoole kuulunud firmale laenu soostus andma. Rom Invest ega Peep Aaviksoo ei ole oma kohustusi Baltronicu ees täitnud,“ ütles Baltronic Groupi esindav Lextali vandeadvokaat Urmas Ustav.

Baltronic Group OÜ-l ei ole õnnestunud Peep Aaviksoolt võlgnevust kohtutäituri abiga sisse nõuda, sest Aaviksool puudub vara. „Kahjuks Eesti tüüpilisele kavalvõlgnikule omaselt on Peep Aaviksoo intensiivses tempos asunud varatuks muutuma ajal, mil Baltronic Group hakkas aktiivselt oma võlga Rom Investilt sisse nõudma,“ selgitas Ustav. „Ent vastavad tehingud abikaasa, poja, venna ja teiste tähelepanuväärsete lepingupartneritega kuuluvad põhjalikumale analüüsimisele juba pankrotimenetluse raames.“

Aaviksoo keeldus täna Äripäevale kommentaari andmast. Ta ütles väljaandele novembris, et võlausaldajatel on õigus esitada tema kui eraisiku vastu pankrotiavaldus. „Miks nad seda teevad ja mida saaa loodavad, on nende öelda. Igaüks tegutseb oma maailmanägemuse järgi,“ ütles ta toona.

Äripäev kirjutas novembris, et Aaviksoo meelitas aastatel 2007-2008 oma tuttavaid investeerima Rumeenia kaevandusärisse, kuid hiljem selgus, et ostetud maad kaevandamiseks ei sobi.

Küsimusele, kas ta möönab, et on pankrotis, ütles Aaviksoo novembris, et tal on elus kindlasti olnud rõõmsamaid perioode ning et praegune ei ole energiat lisav, vaid võttev.

Aaviksoo sõlmis probleemide tekkimisel oma abikaasaga Sirjega 2011. aastal abieluvaralepingu ja ühisvara jagamise lepingu, millega tegelikult kantis oma varad ümber, ning tänase seisuga ei ole Peep Aaviksoo nimel peale pankrotistunud Rom Invest OÜ mingit vara. Seda kinnitab kohtutäituri tõend.

Kohtutäiturile saadetud teate kohaselt on KredExi käendussumma nõue Aaviksoole 479 337,39 eurot. KredExi kommunikatsioonispetsialisti Tarmo Seliste sõnul Rom Investi pankroti väljakuulutamisel esitab KredEx enda nõude pankrotiseaduses sätestatud korras. „Pankrotihaldur kontrollib praegu toimkonna järelevalve all Rom Investi tehinguid ning nende õiguspärasust. Samuti selgitab kontroll välja Rom Investi vara väärtuse,“ märkis ta.

Peep Aaviksoo võlakohustused

Jaak Aaviksoo 130 000 eurot + intress

Toomas Savi 127 099 eurot

Urmas Kaarlep 48 525 eurot

Sirje Aaviksoo 28 370 eurot + intress

Swedbank 30 262 eurot

Allikas: Peep Aaviksoo 29.09.2014 kohtutäiturile esitatud vara ja kohustuste nimekiri, mille ta on vandega kinnitanud.

Seotud lood
Kõik seotud lood

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt