Alyona Stadnik • 16. märts 2015 kell 6:07

Peep Aaviksoo pankrotis

Juhtimiskoolituse Keskuse juhataja ja EBSi nõukogu liige Peep Aviksoo   Foto: Andras Kralla

Reedel kuulutas Harju maakohus välja erakõrgkooli EBS nõukogu liikme ja EBSi Juhtimiskoolituse Keskuse juhataja Peep Aaviksoo pankroti. Aaviksoole seati ka ärikeeld pankrotimenetluse lõppemiseni.

Reedel rahuldas Harju maakohus Aaviksoo võlausaldaja Baltronic Group OÜ avalduse tema pankroti väljakuulutamiseks. 6. aprilliks on määratud võlausaldajate esimene üldkoosolek.

Seaduse järgi ei tohi Aaviksoo olla pärast pankroti väljakuulutamist ühegi ettevõtte juhtorgani liige ehk teda tuleb tagasi kutsuda mitmetest äriühingutest.

„Mulle teadaolevalt seadus otsest tähtaega ette ei näe, mille jooksul peaks tagasi astuma. Kui ta ise kohtult juhtivates ametites jätkamise luba ei taotle, siis peab ta kohe tagasi astuma,“ selgitas Baltronic Grouppi esindav advokaat Urmas Ustav.

Äripäev kirjutas novembris, et Aaviksoo meelitas aastatel 2007-2008 oma tuttavaid investeerima Rumeenia kaevandusärisse, kuid hiljem selgus, et ostetud maad kaevandamiseks ei sobi.

Ustavi sõnul on täna raske hinnata, palju on võlausaldajaid ja millistest summadest on jutt, aga selge on, et kohustused on väga suured.

„Vara on „hea Eesti pankrotitava“ kohaselt kenasti ära kombineeritud – osa naise nimele ning see osa, mis Aaviksoo enda nimele jäi, viidi jadatehingutega samuti minema. Klassika,“ ohkas Ustav.

Tema hinnangul on ka nõude reaalse rahuldamise tõenäosust äärmiselt keeruline hinnata. „Eelkõige on oluline aru saada, kas ja millised vara võlausaldajate kontrolli alt väljaviimise tehingud on õigusvastased,“ sõnas ta.

Esialgseil andmeil on Aaviksoo kohustused kokku umbes 2,5 miljonit eurot.

Äriregistri andmetel on Peep Aaviksoo seotud järgmiste äriühingutega:

Nord Hill Real Estate AS  - Nõukogu liige

OÜ Bolton Realestate - Nõukogu liige

EBS Vilistlasfond - Nõukogu liige

EBS Juhtimiskoolituse Keskus OÜ - Juhatuse liige

AS Estonian Business School Group - Juhatuse liige

Eesti Olümpiakomitee - Juhatuse liige

Mamaia OÜ - Juhatuse liige

OÜ Ashley - Juhatuse liige

Eastham OÜ - Juhatuse liige

OÜ Vendors Mood - Juhatuse liige

OÜ Rom Invest (pankrotis) - Juhatuse liige/ainuosanik

Paldiski Services S.R.L. – Administraator (juhatuse liige)

Hetkel kuum