Äripäev • 8. jaanuar 2015
Jaga lugu:

Fortumo sisenes Keenia turule

Fortumo juhatuse liikmed Martin Koppel ja Gerri Kodres.  

Mobiilimakselahendustega tegelev Fortumo teatas, et ettevõtte makselahendused on tänasest kättesaadavad ka Keenias.

Fortumo koostööpartner Keenias on riigi juhtiv mobiilioperaator Safaricom, kelle 18 miljonit klienti saavad Fortumo kaudu hakata maksma veebis ja mobiilirakendustes.

„Tänavu kasvab nutitelefonide turg kõige kiiremini arenevates riikides, kuna soodsad telefonid on muutunud inimestele jõukohaseks. Samas tekitab telefonidele sisu tootvatele arendajatele probleeme nendest riikidest maksete kogumine, kuna väga vähestel on veebis maksmiseks krediitkaart. Fortumo võimaldab neil arendajatel raha teenida mobiilimaksetega, mida saavad kasutada ka pangakaardita telefoniomanikud,“ rääkis Fortumo juhatuse liige Gerri Kodres.

Keenias on mobiilitelefon ligikaudu 27 miljonil inimesel (65% elanikkonnast) ja nutitelefonid moodustavad 67% kõigist telefonidest. Samas on krediitkaardiomanikke riigis alla 200 000, mis muudab panga kaudu veebis maksmise enamiku keenialaste jaoks võimatuks.

Saharast lõunasse jäävas Aafrikas on Keenia kolmas riik, kus Fortumo maksed kättesaadavaks muutuvad; varasemast tegutseb Fortumo juba Nigeerias ja Lõuna-Aafrikas. Lähis-Ida ja Aafrika piirkonnas on Fortumo maksed kättesaadavad kokku 15 riigis. Eelmisel aastal sisenes Fortumo ka Bahreini, Iraaki ja Omaani. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum