Merlin Mägi • 23. jaanuar 2015 kell 14:37

Microsoft: pilvetehnoloogia ebaturvalisus on müüt

Foto: Pilvekonverents

ITuudised uuris Microsoftilt kui ühelt globaalselt pilveteenuste pakkujalt, miks peetakse pilve ebaturvaliseks ning miks peaks üks ettevõte pilve kolima.

„Tihti küsitakse ja kaheldakse, kas andmete pilves hoidmine on turvaline, aga sellisteks kahtlusteks ei ole põhjust,“ räägib Microsofti pilvelahenduste Baltikumi turundusjuht Linas Peciura. „Andmekeskustele on kohaldatud kõrged turvanõuded, nii füüsilised kui ka tehnilised. Rakendame oma klassi parimaid krüptimismeetodeid, kasutades turvalist võtmehaldust (Perfect Forward Secrecy – PFS) ning krüptime kõik kliendiandmed ja kogu suhtluse krüptimistehnoloogia TLS (Transport Layer Security) abil. Kliendiandmete krüptimist arendatakse pidevalt ja nii nagu arenevad häkkerite katsed murda läbi turvalahendustest, jätkab Microsoft turvameetmete arendamist pahatahtlike rünnakute tõrjumiseks“.

Peciura sõnul 2013. aastal Microsofti poolt tellitud analüüsi tulemused (Barriers to Cloud Adoption study, ComScore, September 2013), milles uuriti pilve kasutuselevõtmisega seotud muresid ja reaalsust ettevõtetes, näitasid, et pilv pakkus suuremat turvalisust kui see oli tagatud ettevõtte serverites. „94% vastanutest kinnitasid, et pilv pakkus täiendavaid turvalisuse elemente, mida ettevõttes varem ei olnud ning 62% vastanutest märkis, et pilv pakkus täiendavat andmekaitset,“ märkis Peciura.

Miks pilve kolida?

Pikemalt saab lugeda Äripäeva teemaveebist ITuudised.ee.

Hetkel kuum