Piret Reiljan • 9. veebruar 2015 kell 11:19

Toobal: Kender ei reklaami meid raha eest

Kaur Kender ja Yana Toom.  Foto: Erik Prozes / Postimees / Scanpix

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal ütles, et erakond ei maksa kirjanik Kaur Kenderile Keskerakonna turundamise eest.

"Kender ei turunda ega reklaami meid raha eest," ütles Toobal Äripäeva küsimuse peale, kas Keskerakonnal on Kenderiga mingit sorti tasustatud koostöö. "Me ei maksa talle, aga kindlasti võidab ka tema normaalsest riigist, kus ettevõtjaid ei kohelda riigi poolt kui pätte, ja kõiki, kes mõtlevad teisiti, ei tembeldada Kremli agentideks ja Putini käsilasteks," lisas ta.

Toobali sõnul on see, mida me näeme, Eesti versioon Donald Trumpi reality-show'st, kus rahvas näitab näpuga Reformierakonnale ja ütleb "you're fired".

Kirjanik Kender, kes varem on silma paistnud Reformierakonda toetava hoiakuga, on pärast ühe oma kirjutise tõttu kriminaaluurimise alla sattumist asunud jõuliselt sotsiaalmeedias Keskerakonda, eriti Yana Toomi promoma. Lisaks esines Kender nädalavahetusel Narvas Yana Toomi korraldatud konverentsil, kus teatas: "Valige Yana Toomi!"

Jaanuaris avaldas Kender Nihilist.fm portaalis oma kirjutise, mille tõttu kahtlustatakse teda lapsporno levitamises. Pärast vastava uurimise algatamist tekkis Kenderil avalik sõnasõda Reformierakonna halliks kardinaliks peetava Rain Rosimannusega ja Kender asus avalikult Keskerakonda toetama. "Mu esimene eelistus oli REF+KESK. Selle te välistasite totalitaarselt. Teine eelistus on ÜKSKÕIK KES, mitte REF," ütles Kender Rosimannusele Twitteris. Rosimannus nentis vastu: "Nii ma aru saingi - tahad Keski võimule. Refiga ei saa, correct."

Arvamusliidrid on spekuleerinud nii seda, et Kender ja Rosimannus pöörasid lihtsalt tülli, kui ka seda, et Kender on Keskerakonna palgal.

Hetkel kuum