Äripäev • 16. juuli 2015 kell 14:00

Ligi nimetas TTÜ kuratooriumi uue koosseisu

Taavi Rõivas ja Jürgen Ligi.  Foto: Eiko Kink

Valitsus otsustas kinnitada haridus- ja teadusministri ettepanekul Tallinna Tehnikaülikooli kuratooriumi koosseisu muudatuse.

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi tegi täna ettepaneku arvata Tallinna Tehnikaülikooli kuratooriumi koosseisust välja Anneli Heinsoo, Robert Kitt, Sandor Liive, Toomas Luman ning Heiti Hääl.

Heinsoo ja Kitt jätkavad ka Ligi nimetatud uues kuratooriumis, lisaks kuuluvad sinna Ülo Jaaksoo, Väino Kaldoja ja Gunnar Okk.

Enam ei jätka selles seltskonnas Sandor Liive, kes teenis kuratooriumi esimehena 2750 eurot kuus. Mullu Eesti Energia juhi kohalt lahkunud Liive on tegev PR-firmas Callisto Group, kus tal on 25protsendiline osalus.

Heiti Hääl oli ainuke haridus- ja teadusministri nimetatud kuratooriumi liikmetest, kes hääletas 22. mail Jaak Aaviksoo rektoriks saamise vastu. Aaviksoo vastu olid ka Rainer Kattel, Margus Lopp ja Mart Saarna.

TTÜ kuratooriumi 11 liikmest viis nimetab ametisse haridus- ja teadusminister, viis nimetab tehnikaülikool oma inimeste seast ning üks liige tuleb Eesti Teaduste Akadeemiast.

Hetkel kuum