Äripäev • 15. september 2015 kell 9:17

Brüsseli kohtumine ei leidnud pagulaskriisile lahendusi

Pagulased  Foto: epa

„Arvestades seda, kui kiiresti ja suures mahus on rändesurve Euroopale kasvanud, ei saanud ka loota, et ühe kohtumise järel kõikidele sobiva lahenduseni jõutakse,“ kommenteeris siseminister Hanno Pevkur eilset siseministrite kohtumist Brüsselis.

Eile hilisõhtul Brüsselis lõppenud Euroopa Liidu siseministrite kohtumise järel ütles siseminister Hanno Pevkur, et Euroopa rändekriisi lahendus ei ole lihtne pagulaste ümberjagamine liikmesriikide vahel, vaid tähelepanu tuleb pöörata aktiivsetele meetmetele, näiteks välispiiride pidamine ja kriisipiirkondade stabiliseerimine.

„Vajame kestvaid lahendusi. Vajame pidavat piiri, toimivat tagasisaatmist, koostööd liikmesriikide vahel. Seejärel saame adekvaatselt abistada ka neid, kes reaalselt abi vajavad ehk kellel on õigus rahvusvaheliseks kaitseks. Samas on selge, et kui me ühiselt lahendusi ei leia, on kõigil sellest rohkem kaotada kui võita," märkis siseminister. 

Edasiste tegevustena lepitakse Euroopa Liidu tasandil kokku konkreetsed tegevused, kuidas ümberpaigutamine läbi viia ning millises ajaraamistikus liigutakse. „Siseriiklikult teeme mõistagi ettevalmistusi pagulaste vastuvõtmiseks, samas soovime ära oodata ka üldised ümberpaigutamise põhimõtted,“ selgitas Pevkur.

Järgmine Euroopa Liidu siseministrite kohtumine toimub 8. oktoobril.

Hetkel kuum