Kadi Neemre • 6. oktoober 2015 kell 17:48

Microsoft tuli välja uute nutitelefoniga

Foto: Merje Laasi, Microsoft Baltikumi personalijuht

Microsoft esitles täna oma uute telefonide ja seadmete perekonda, mis on disainitud Windows 10 operatsioonisüsteemile.

Lumia 950 ja 950 XL on varustatud orgaanilise LED ekraaniga, mis hakkab märguannete peale ilma ekraani puudutamata helendama, kasutades seejuures ülivähe akuressursse, vahendab CNBC.

Nutitelefonidel on ka uuendatud 20-megapiksline kaamera pildi stabilisaatoriga ning 4K videovõimekus ja 32 GB mälumahtu.

Lumia 950 ekraan on 5,2 tolline ning sellel on kuuetuumaline protsessor; suuremal, Lumia 950 XL-l on 5,7 tolline ekraan ning kaheksatuumaline protsessor. Mõlemad telefonid saabuvad müüki novembris koos perekonna kolmanda telefoni, Lumia 550-ga. Nutitelefonide hinnad algavad 139 dollarist.

Lisaks nutitelefonidele tutvustati muuhulgas ka 2-i-1 tahvelarvutit Surface Pro 4, Surface Book sülearvutit, nutikella Microsoft Band, virtuaalreaalsuse seadet HoloLens ning piiratud väljalaset Xbox One mängukonsoolidest.

Uus riistvara, millel on kiiremad protsessorid ja parem aku eluiga, hakkavad tööle Microsofti uuel operatsioonisüsteemil, mis on disainitud töötamaks paremini erinevate seadmete vahel.

Tehnoloogiahiiu aktsiad tegid uudise peale täna keskpäeval vaid tagasihoidliku, 0,5% tõusu.

Microsoftil on olnud keeruline võistelda teiste nutitelefonide platvormide, Androidi ja iOS-ga.

Seoses nõrgenenud nõudlusega ettevõtte tarkvarale, on ka Microsofti kasum kahanenud ning firma on läbi viimas restruktureerimist, keskendudes vähem personaalarvutitele ning rohkem pilveandmetöötlusele.

 

Hetkel kuum