Äripäev • 26. november 2015 kell 10:22

Putin: me pole Türgilt kuulnud ühtegi vabandust

Putin: me pole Türgilt kuulnud ühtegi vabandust.  Foto: EPA

Türgi pole allatulistatud pommitaja Su-24 pärast Venemaalt vabandust palunud ega pakkunud kahju hüvitamist, teatas Venemaa president Vladimir Putin.

„Siiani pole me kuulnud vabandusi Türgi kõrgemalt sõjaliselt juhtkonnalt, ei kahju hüvitamise pakkumisi, ei lubadusi karistada süüdlasi sooritatud kuriteo eest,“ rääkis Putin täna Kremlis välissaadikute volikirjade esitamise tseremoonial.

„See, mis juhtus kaks päeva tagasi Süüria taevas, on vastuolus terve mõistuse ja rahvusvahelise õigusega. Lennuk tulistati alla Süüria kohal,“ raius riigipea.

Putini hinnangul surub Türgi valitsus teadlikult suhted Venemaaga nurka. „Meil on sellest väga kahju,“ nentis ta.

Venemaa väidab, et lennuk oli kogu aja Süüria õhuruumis, Türgi pool aga on esitanud salvestised ja tõendid, mille järgi viibis Vene lennuk Türgi õhuruumis 5 minutit ning pilootidele anti kümme hoiatust.

Katapulteerunud pilootidest ühe tulistasid mässulised õhus surnuks, teisel õnnestus põgeneda ja jõuda Vene sõjaväebaasi. Tema sõnul ei rikkunud nad õhupiiri ega saanud Türgi poolelt ühtegi hoiatust, ka tule avamine lennuki pihta tuli neile täieliku üllatusena.

Putin nimetas pommitaja allatulistamist hoobiks selga ja tõotas, et intsidendil on tõsised tagajärjed Vene-Türgi suhetele.

Hetkel kuum