Harry Tuul • 11. veebruar 2016
Jaga lugu:

PKC tasus maksudeks miljoneid

Ettevõtluse auhinna 2012 võitja PKC Eesti toodab juhtmeköidiseid veoauto- ja elektroonikatööstustele.  Foto: Andras Kralla

Maksuameti ülevaatest selgub, et täna suurkoondamisest teatanud PKC Eesti tasus mullu kokku üle 5,9 miljoni euro makse, millest 5,6 miljonit olid tööjõumaksud.

Kui riigiasutused ja -ametid välja jätta, oli PKC Eesti suuruselt 33. tööjõumaksude maksja. Üldpingereas oli firma suuruselt Eesti 56. tööjõumaksude maksja ning kõikide maksude tasumise edetabelis 141. kohal.

Autotööstusele juhtmeköidiseid valmistav rahvusvaheline PKC Grupp teatas täna, et sulgeb aasta pärast Eestis Keila tehase ning koondab aasta jooksul 613 töötajat. PKC plaanib siinse tootmise üle viia Leedu ja Venemaa tehastesse.

PKC lahkumise uudis tabas Keilat ootamatult ning võib linna eelarvesse suure augu lüüa. Olukord on küll keeruline, ent aastane etteteavitus annab lahenduste otsimiseks piisavalt aega, märkis linna pressiesindaja Valdur Vacht.

Tööandjate juhi Toomas Tamsare sõnul on Eesti jõudnud kriitilise piirini. Ta oli küll veendunud, et inimesed leiavad uue töö, kuid samas teeb järjekordse firma lahkumine Eestit murelikuks. "See näitab, et tööstuse, eriti väga tiheda konkurentsiga maailmaturul toimetava eksportiva tööstuse jaoks on Eesti liiga kulukas, ja kriitiline piir on käes,” märkis ta. “Meie kõrged tööjõukulud, kõrge hinnaga energia, tõusvad aktsiisid söövad järjepidevalt kohaliku tööstuse konkurentsivõimet.“

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum