Kaisa Gabral • 24. veebruar 2016 kell 8:05

Alexela: Infortar hindas Eesti Gaasi meist kõrgemalt

Alexela Energia juht Marti Hääl  Foto: Andras Kralla

Eesti Gaasi aktsiate vastu huvi näidanud Alexela Energia juht Marti Hääl ütles, et ilmselt hindas Infortarile kuuluv ettevõte Eesti Gaasi kõrgemalt, mistõttu ei õnnestunud Alexelal Fortumo osalust välja osta.

Eile teatas Enn Pandile, Ain Hanschmidtile ja Kalev Järvelillele kuuluv AS Infortar, et siseneb energeetikavaldkonda ja ostab enamusosaluse ASis Eesti Gaas. Täpsemalt ostab Infortari tütarfirma Trilini Energy Fortumilt 51,4% suuruse osaluse Eesti Gaasis.

Eesti Gaasi vastu tundis huvi ka Heiti Hääle enamusosalusega Alexela Energia. Ettevõtte juht Marti Hääl ütles Äripäevale antud intervjuus, et ilmselt tiheneb konkurents gaasiturul veelgi.

Miks te Infortarile alla jäite?

Seda saab Fortum vastata, aga selliste pakkumismenetluste puhul on hinnal tihti määrav roll ja ilmselt Trilini Energy hindas Eesti Gaasi kõrgemalt.

Miks te ei ostnud ise Eesti Gaasi?

Fortumi vaba valik, kellele oma osalus müüa.

Mis te arvate, mis hinnaga Infortar ostis?

Ei hakka spekuleerima, aga Fortum börsiettevõttena selle mingil moel ilmselt ka avalikustab.

Mida see tehing Eesti gaasiturul muudab nüüd teie hinnangul?

Eesti Gaasis asendub üks strateegiline omanik, regioonis väga tugev energiaettevõte Fortum uute investoritega, kelle enamus siseneb esmakordselt energeetika sektorisse. Eks aeg näitab, millised muutused omanikeringis veel toimuvad ja milliseks Eesti Gaasi strateegia kujuneb. Gaasituru avanemise järel on juba tihe konkurents tekkinud ja ilmselt see tiheneb veelgi.

Hetkel kuum