Äripäev • 2. märts 2016 kell 10:27

Kluge vastulöök: finantsinspektsioon eksitab avalikkust

Krediidipanga nõukogu juht Andrus Kluge.  Foto: Andres Haabu

Finantsinspektsioon eksitab täna avaldatud teates avalikkust, tõrjub Krediidipanga nõukogu juht Andrus Kluge inspektsiooni sõnumit selle kohta, et kuna riigikohus ei võtnud Kluge kaebust menetlusse, jäi seega jõusse inspektsiooni hinnang tema ametisse sobimatuse kohta.

„Eile lõppenud vaidluses asusid kohtud seisukohale, et finantsinspektsioonil oli õigus tõstatada minu sobivuse küsimus Krediidipanga aktsionäride ees, mitte aga ei tuvastanud minu sobimatust töötamaks finantssektoris,“ rõhutas Kluge.

Kluge selgitas, et finantsinspektsioon (FI) nõudis Krediidipangale 2013. aastal tehtud ettekirjutuses, et Krediidipank võtaks aktsionäride koosoleku päevakorda tema tagasikutsumise panga nõukogust. „Sobivuse hindamise menetluse algatas FI pärast seda, kui ma esitasin kaebuse FI vastu seoses Moskva Pangale kahtlastel asjaoludel antud olulise osaluse omandamise loaga,“ selgitas Kluge.

Kluge sõnul oli tema poolt FI vastu algatatud kohtuvaidluse eesmärk, et kohus tühistaks ettekirjutuse, mis sisaldas tõendamata seisukohti tema sobimatuse kohta. „Kohus seda ei teinud ja leidis, et isiku reputatsiooni hindamisel ei olegi vajalik tuvastada tema ebasobivaks tunnistamiseks mõne seaduses sätestatud keelu rikkumist,“ märkis Kluge.

Ta meenutas ka teist sama ettekirjutust puudutavat kohtuasja, milles alles käib vaidlus Krediidipanga ja FI vahel. Tallinna ringkonnakohus kinnitas selle aasta 5. jaanuari otsusega, et ettekirjutus on täidetud ning küsimus tema tagasikutsumisest pandi panga üldkoosoleku päevakorda. „Aktsionärid otsustasid mind mitte tagasi kutsuda. Oluline on rõhutada, et tegu oli FI ettepanekuga ja aktsionärid olid oma otsustuses vabad,“ ütles Kluge ja lisas, et kõnealuses kohtuprotsessis panga ja FI vahel on FI jäänud juba kahes kohtuastmes kaotajaks.

„Olen Krediidipangas töötanud 23 aastat, sellest 11 aastat juhatuse esimehe ning alates 2012 nõukogu esimehena, seda alati panga hea käekäigu nimel. Krediidipanga 2015. aasta väga head majandustulemused seda kinnitavad ja need avalikustatakse peale auditeerimist lähiajal,“ ütles Kluge.

Hetkel kuum