Eliisa Matsalu • 30. märts 2016 kell 4:00

EfTENi alternatiiv pakub investoritele huvi

Ettevõtja Jaan Pillesaar, kes eelmisel suvel ostis Helmese kaudu Efteni Real Estate Fund III fondi 50 000 aktsiat, kaalub ka seekord rahakaasamisest osa võtmist.   Foto: Raul Mee

EfTENi eelmisest rahakaasamisest osa võtnud suurettevõtjad tunnevad ka seekord huvi kinnisvarafondi investeerimise vastu.

Fondivalitseja EfTEN hakkab taas kinnisvarafondi raha kaasama. Kokku läheb müüki miljon aktsiat.

Ettevõtja Jaan Pillesaar, kes eelmisel suvel ostis ASi Helmes kaudu 50 000 EfTENi Real Estate Fund III aktsiat, kaalub ka seekord rahakaasamisest osa võtmist. Kindlalt ta veel otsustanud pole. Senimaani on Pillesaar EfTENi tegevusega igati rahul olnud. „Nad on hea ettevõte, hoolitsevad oma investorite eest, vastavad probleemide korral kiiresti ja ammendavalt küsimustele. Senise kogemuse järgi pole mul olnud põhjust end investorina halvasti tunda,“ ütle ta.

Ka ettevõtja Olari Taal, kes on üks EfTENi asutajatest, ostis eelmise rahakaasamise käigus 50 000 aktsiat. Ka seekord plaanib ta aktsiaid osta, kuid ei tea veel, kui suures mahus. „Mõni päev on ju veel aega. Huvi tunnen aga küll,“ kinnitas ta.

Taal ütles, et tema jaoks teeb EfTENisse investeerimise atraktiivseks see, et ta on ettevõtte käekäiguga kursis ja teab, et firmal läheb hästi. Pealegi tegutseb ettevõte varadega, mille väärtus on Taali sõnul ka kümne aasta pärast enam-vähem sama mis praegu. „Need on asjad, mida ei saa odavalt paljundada – korralik kinnisvara, maa, võib-olla mõned väärismetallid. Kuhugi peab ju raha ära hajutama, sest tõenäoliselt on varsti kogu maailmas oodata raha odavnemist,“ rääkis Taal.

Hetkel kuum