Rivo Sarapik • 7 aprill 2016

Konkurss: aita selgitada Eesti parim juht

Käivitub konkurss Eesti parima juhi leidmiseks.  Foto: Äripäev

Konkurss Parim Juht 2016 otsib Eesti kõige eeskujulikumat juhti, kes peale enda organisatsiooni või ettevõtte tulemuste suunab ja arendab ühiskonda laiemalt.

Kolmandat korda toimuval konkursil saavad oma eelistuse öelda ka Äripäeva lugejad ning esitada enda hinnangul tiitlit vääriva inimese. Selleks tuleb täita allolev ankeet, milleks kulub ca 20-30 sekundit.

Parim Juht 2016

Liider vaatab oma ärist kaugemale

Konkursi eesmärk on väärtustada Eestis tegutsevate ettevõtete/organisatsioonide tarka inimeste juhtimist ning toetada juhtimise arendamist parimate edulugude ja eeskujude tunnustamise ning esiletõstmise kaudu.

„Silmapaistev juht mõjutab palju rohkem kui ainult enda organisatsiooni ja seal töötavate inimeste käekäiku. Ta kujundab hoiakuid ühiskonnas ja on majakaks, kelle järgi suunduda,“ kommenteeris konkursi üks eestvedaja, tööandjate keskliidu juht Toomas Tamsar.

Samuti soovib ettevõtmine juhtida tähelepanu inimeste juhtimise olulisusele ettevõtte/organisatsiooni tulemuste saavutamisel, aga tõsta ka juhtimis- ning koos sellega Eesti tööelu kvaliteeti.

„Häid juhte on Eestis palju, väga häid märksa vähem. Neid tuleb esile tõsta, nende saavutusi tähistada,“ lisas Postimehe peatoimetaja Merit Kopli.

Esita oma kandidaat

Parim juht võib töötada avalikus või erasektoris, ta on eeskuju ja inspireerib.

Parima valikul lähtub majandusajakirjanikest, ettevõtjatest ja personalijuhtidest koosnev žürii kolmest aspektist:

1. juhitava ettevõtte/organisatsiooni pikaajalised head tulemused

2. eetilisus ja vastutustundlikkus

3. juht on andnud Eestile majanduslikust väärtusest ja enda vastutada olevast organisatsioonist enamat

Konkursi korraldavad Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE, meediaettevõtted Postimees ning majandusleht Äripäev.

Juhtide rolli ühiskonnas pole võimalik üle tähtsustada, leidis Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel. „Eriti praegu, kui Eesti reformijanu on vähenenud ja riik liigselt letargiasse vajunud. Head juhid kutsuvad esile muutusi,“ kommenteeris ta. „Head juhid loovad keskkonna inimeste õitsemiseks ja nende töö suunamiseks väärtuse loomisele.“

Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE juht Enne Olle tõi esile, et väärtustamiseta pole organisatsioonis sünergiat, innovatsiooni ning parimaid tulemusi.

Võitja kuulutatakse välja 19. mail Pärnu Juhtimiskonverentsil „Juht kui õpetaja“. Tänavu astuvad seal üles Ben Hodges, USA armee Euroopa vägede ülemjuhataja, Eleringi juht Taavi Veskimägi, kirjanik-teadlane Rein Raud, Teabeameti värske juht Mikk Marran, suurettevõtete juhtimise kogemusega Üllar Jaaksoo, maailma tunnustatumaid (koera)treenereid Gerard O’Shea ning kohalikud suurettevõtjad-investorid Ain Hanschmidt, Olari Taal ja Hannes Tamjärv.

Möödunud aastal võitis tiitli reisibüroo Estravel pikaaegne juht Anne Samlik, tunamullu toonane Sisekaitseakadeemia rektor Lauri Tabur.

Hetkel kuum