Mait Kraun • 7. aprill 2016 kell 17:44

Venezuelas muudeti reede puhkepäevaks

Venezuela president Nicolas Maduro  Foto: EPA

Venezuela president Nicolas Maduro teatas, et aprilli ja maikuu reeded on töövabad pühad. Sammu eesmärk on kokku hoida elektrit, vahendab Bloomberg.

Maduro ütles, et meetmete hulgas on ka nõue supermarketitele ja hotellidele, et need oma elektri vähemalt üheksal tunnil päevas ise toodaks. Rasketööstusel palutakse elektritarbimist vähendada aga 20 protsendi võrra.

„See on kahe kuu plaan, mis aitab riigil väga raske ja riskantse perioodiga toime tulla,“ ütles Maduro täna riigitelevisioonis üles astudes. „Ma kutsun selle plaaniga liituma ka peresid ja noori inimesi. Me peame selle raske aja ületamiseks järgima oma südametunnistust.“

Paksu pahandust on tekitanud põud, mis on viinud hüdroelektrijaamades veetasemed liiga madalale. Maduro peatas lihavõttepühade ajal nädalaks ajaks ka valitsuse töö. Riigisektori töötajad said lisaks pühadele kolm vaba päeva. See aitas Guri tammis säästa 22 sentimeetrit vett. Just seal tammis toodetakse 75 protsenti pealinna elektrienergiast.

„Elektrijaamade olukord peab olema väga dramaatiline, et riik kuulutaks reeded vabaks,“ ütles uuringufirma Daranalisise direktor Luis Vicente Leon. „Riigi majandus ja infrastruktuur peavad olema kohutavad. Veelgi kohutavam on aga see, et valitsuse ainuke reageering elektri puudusele on tulede kustutamine.“

Ei ole veel selge, kas uus meede kätkeb endas ainult avaliku sektori või ka erasektori töötajaid.

Hetkel kuum