20 mai 2016

Tööstustoodangu hinnad ikka languses

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli aprillis võrreldes märtsiga -0,3% ja võrreldes eelmise aasta aprilliga -1,7%.  Foto: Arno Mikkor

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli aprillis võrreldes märtsiga –0,3% ja võrreldes eelmise aasta aprilliga –1,7%, teatab statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas aprillis eelmise kuuga võrreldes keskmisest enam hindade langus toiduainete ja kütteõlide tootmises ning mootorsõidukite osade ja lisaseadmete tootmises, samuti hindade tõus puittoodete ja elektroonikaseadmete tootmises.

Mulluse aprilliga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises ning kütteõlide ja toiduainete tootmises, samuti hinnatõus elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeksi muutus oli aprillis võrreldes märtsiga 0,8% ja võrreldes eelmise aasta aprilliga –2,5%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusid aprillis keskmisest enam naftasaaduste, jookide, põllumajandussaaduste ja puittoodete hinnad, samas langesid turbatoodete, ehitusmaterjalide ja mööbli hinnad.

Impordihinnaindeksi muutus oli aprillis võrreldes märtsiga 1,0% ja võrreldes 2015. aasta aprilliga –5,1%.

Eelmise kuuga võrreldes tõusid aprillis keskmisest enam naftasaaduste, ehitusmaterjalide ning naha ja nahktoodete hinnad, samas langesid tekstiiltoodete ja metallide hinnad.

Hetkel kuum