Igor Taro: munitsipaalmajade asemel vajame tööstusparke

Värska Sanatooriumi turundus- ja kommunikatsioonijuht Igor Taro.  Foto: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix

Selle asemel, et tööhõive suurendamiseks ehitada munitsipaalmaju, võiks ettevõtlusminister Liisa Oviir tagant tõugata tööstusparkide arendamist Võrumaal, ütles Värska Sanatooriumi ASi turundus- ja kommunikatsioonijuht Igor Taro.

Ettevõtja olukorda Võrumaal muudaks Taro sõnul tunduvalt kergemaks see, kui riik annaks selge sõnumi, et ta on valmis õla alla panema selleks, et piirkond inimestest tühjaks ei jookseks. Näiteks saaks eeskuju anda avaliku sektori töökohtade hajutamisega, mis tooks Võrumaale rohkem haritud tööjõudu ja pereliikmeid, keda saab eraettevõtluses rakendada.

„Kui ettevõtlusminister võtaks kätte ja annaks lõpuks rohelise tule Võrumaa tööstusparkide arendamise plaanidele, mis peaks loogiliselt võttes olema tema esimene prioriteet – aidata elavdada ettevõtlust ja luua töökohti,“ rääkis Taro.

Kahjuks on tema sõnul hetkel suhtumine vastupidine ning kohalikud inimesed jälgivad imestusega, kuidas tööhõive tekitamiseks planeeritakse hoopis munitsipaalmaju ehitama hakata. „Ehitajad saavad kahtlemata tööd, aga mis edasi saab,“ küsis Taro.

Taro selgitas suurt huvi Võrumaa ettevõtte Toftani uude saeveskisse tööle saada sellega, et asi ei ole konkreetses saeveskis, vaid palganumbris. „Puidutöötlemise sektor on siinkandis üks suurema lisandväärtusega valdkond ja iga üle keskmise palganumber meelitab kohale palju töösoovijaid,“ lausus ta.

Toftan Värska Sanatooriumi töötajaid Taro sõnul ära ei tõmba, sest ettevõtete spetsialiteet on niivõrd erinev. Palgasurve sanatooriumis on tema sõnul mõõdukas. „Tänu viimasel aastal paranenud majandustulemustele saime kõige madalama palgaga töötajate tasu aasta alguses pisut tõsta,“ ütles kommunikatsioonijuht.

Oma teisel ametikohal Võrumaa arenguagentuuris korraldas Taro hiljuti konkursi turismiinfotöötaja leidmiseks ja tung oli 13 inimest kohale, sest palganumber oli üle keskmise. Ega inimesed ei lahku tema sõnul Võrumaalt sellepärast, et siin oleks kole koht, enamasti on tegu ikka töökohaga seotud otsusega, mis tähendab, et niipea, kui on selleks võimalus, siis tullakse kodukanti tagasi.

Võru linnas oli sarnane positiivne näide Taro sõnul ka Võru Soojuse erastanud ettevõtte DanPower tulekuga, kes lõi oma telefoni-teeninduskeskuse, kuhu oli vaja suurt hulka saksa keele rääkijaid. „Skeptikud arvasid, et neid pole ju Võrus olemas, aga selle tulemusel tuli päris mitu inimest piirkonda elama või tagasi elama,“ märkis ta.  

Hetkel kuum