Pille Ivask • 7. juuni 2016 kell 5:45

Clinton võitis demokraatide sisevalimised

Hillary Clinton  Foto: epa

Demokraatide presidendikandidaadiks pürginud Hillary Clintonil on vajalik arv delegaate koos ning ta on seega ametlikult demokraatide presidendikandidaat, teatas Associated Press.

Agentuuri põhjal sai Clinton vajaliku arvu delegaatide toetuse kätte just nädalavahetusel Puerto Ricos ja Neitsisaartel toimunud valimiste tulemusena. Siia juurde on arvestatud ka superdelegaatide toetus Clintonile. Viimaste näol on tegu demokraatide parteijuhtide, kuberneride ning muude ametisse valitutega. Nemad võivad oma hääle anda sõltumata sellest, missugune on nende osariigi valijate eelistus.

Hillary Clintoni konkurent Bernie Sanders on teatanud, et just superdelegaatide häältest sõltub see, kas Clintonist tõepoolest saab demokraatide presidendikandidaat. Superdelegaadid annavad oma hääle 25. juulil ning Sanders rõhutas, et nad võivad oma arvamust muuta ning seega ei tasu neid praegu delegaatide arvu kokku lüües arvestada.

Clinton lausus, et tema presidendikampaania on kujunenud imeliseks teekonnaks. Ta lausus, et just naispresident teeks maailmale tugeva ja ajaloolise avalduse selle kohta, kui tugev riik on USA. „See on tõeliselt emotsionaalne,“ jätkas Clinton.

Hetkel kuum