Ericssonist võib kaduda 25 000 töökohta

15. juuni 2016, 10:00
Ericssoni kontor Rootsis
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160615/NEWS/160619839/AR/0/Ericsson-Rootsi.jpg

Uus kokkuhoiukava, mille kallal Ericssoni juhtkond praegu töötab, võib riski alla seada 25 000 töökohta, avaldas täna hommikul Rootsi päevaleht Svenska Dagbladet.

See võib tähendada kontserni mingite osade müüki või tegevuse lõpetamist.

Eile kirjutas Svenska Dagbladet, et suvel võib koondamisteadet oodata 3000-4000 Ericssoni töötajat. See on osa 2014. aastal käivitunud eelmise kokkuhoiukava elluviimisest.

Uue kärpekava vajaduse tingib see, et seniste ümberkorraldustega ei suuda Ericsson seatud sihte saavutada. „Firma juhtkond tunneb aktsionäride survet. Investeerimisringkondades räägitakse palju sellest, et tootearenduse efektiivsus peab paranema. Nii uurimis- kui ka arendustegevus peab paremaks muutuma,“ kommenteeris lehele sõltumatu analüütik Mattias Eriksson.

Analüütiku sõnul ei ole surve kulusid vähendada midagi uut – Ericssonil on juba mitu aastat kasvamisega probleeme. Firma on püüdnud leida uusi nišše, kuid mitte eriti õnnestunult.

„Ericssonil on juba pikemat aega tootlikkusega probleeme,“ märkis ka SEB aktsiastrateeg Esbjörn Lundevall. „Turud ootavad, et nad kulude poolel midagi ette võtavad.“ Nõudluse kasvule praegu kuigivõrd loota ei saa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. June 2016, 10:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing