Indrek Mäe • 24. juuni 2016 kell 2:17

Suurbritannia otsustas Euroopa Liidust lahkuda

Suurbritannia Iseseisvuspartei juht Nigel Farage promob Brexitit  Foto: epa

Suurbritannia referendumi võitsid ülinapilt riigi Euroopa Liidust väljaastumise toetajad.

Lõpliku tulemuse kohaselt toetas Suurbritannia lahkumist 52 protsenti ning Euroopa Liitu jäämist 48 protsenti valijatest. Suurim toetus Euroopa Liitu jäämisele oli Põhja-Iirimaal ja Šotimaal.

Ühendkuningriigi referendumil osales kokku 33,6 miljonit inimest ehk 72 protsenti valijatest.

Oodatult hääletasid Suurbritannia Euroopa Liitu jäämise poolt Šotimaa, Põhja-Iirimaa ja Londoni elanikud. Näiteks Glasgow’s hääletas Brexiti vastu 168 335 inimest, samas kui poolt oldi 84 474 juhul. Brexiti poolt hääletati aga peamiselt Walesis ja Suurbritannia kirde osas.

Kella kaheksaks olid hääled lugemata veel 9 valimisjaoskonnas ning Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust toetas 52 protsenti valijatest.

Kella seitsmeks oli lugemata veel vaid 63 valimisjaoskonnas antud hääled ning brittide Euroopa Liidust välja astumist toetas 52 protsenti valijatest.

Kella kuueks oli loetud 211 valimisjaoskonna tulemused 382st ning Euroopa Liidust lahkumist pooldasid 52 protsenti hääletanutest. Ühendusse jäämist toetas 48 protsenti.

Kella viiese seisuga oli teada 114 valimisjaoskonna tulemused 382st ning Euroopa Liitu jäämist pooldas 49,7 protsenti hääletanutest. Väljaastumise poolt oli seega 50,3 protsenti referendumil osalenutest.

Eile toimunud referendumil said britid otsustada, kas soovivad oma riigi Euroopa Liitu jäämist või selle ühendusest väljaastumist.

Hetkel kuum