• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Tallinna Kaubamaja edu jätkub

  Tallinna Kaubamaja.Foto: Andres Haabu

  Pole küsimust, kas Tallinna Kaubamaja aktsiaid tuleks osta, küsimus on, mis hetkel, ütles ettevõtte investor Toomas Kivimägi pärast positiivselt üllatanud majandustulemuste avalikustamist.

  „Olen tulemustega väga rahul, müügitulu kasv on väga muljetavaldav,“ rõõmustas Tallinna Kaubamaja väikeaktsionärist endine Pärnu linnapea ning praegune riigikogu liige Toomas Kivimägi.
  Tallinna Kaubamaja teise kvartali käive oli 8 protsenti suurem kui eelmisel aastal samal ajal. Esimese poolaasta müügitulu oli seejuures 287,4 miljonit eurot, kasvades võrreldes eelmise aasta esimese kuue kuuga 9,4 protsenti. 
  „Olgugi et lõviosas toitis neid tulemusi autokaubandus, siis Selverite 5,2protsendine kasv on ülitihedas jae- ja e-kaubanduse konkurentsis väga hea tulemus,“ ütles Kivimägi.
  Tallinna Kaubamaja käive on stabiilselt kasvanud.Foto: Äripäev
  Lisaks kasvas teises kvartalis kontserni puhaskasum, 45,3 protsendi võrra. Selle aasta esimese kuue kuu puhaskasum oli 8,4 miljonit eurot, mis on 76,4 protsendi võrra rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Seejuures mõjutas puhaskasumit dividendimakse, millelt maksti eelmise aasta sama ajaga võrreldes 1,3 miljonit eurot rohkem tulumaksu.
  "Tallinna Kaubamaja tulemused olid tugevamad, kui oodatud,“ ütles LHV vanemanalüütik Shana Gavron. Talle pakkus suurima üllatuse automüügi segment. „Seda toetasid kindlasti avaliku sektori hanked ja suurenenud nõudlus kogu Baltimaadest,“ lisas ta.
  Kahjumlik jalatsikaubandus
  Ainsana oli selle aasta esimesel kuuel kuul kahjumis Tallinna Kaubamaja Gruppi kuuluv jalatsikaubanduse segment. Jaanuarist juuni lõpuni teenitud miinus oli 500 000 eurot.
  „Olen korda kümme mõelnud, miks oli Tallinna Kaubamajal vaja siseneda jalatsiturule,“ jagus Kivimäel kontsernile ka kriitikat. „Seni on tulemused vaid miinusmärgiga ja seda juba aastaid,“ lisas ta.
  Puusepa sõnul on nii viimases kvartalis kui ka poolaastal jalatsimüük kasvanud. „Kahjum selles segmendis on vähenenud." Selle aasta teises kvartalis jõuti tema sõnul jalatsimüügiga nulli ning kahjum vähenes võrreldes eelmise aasta sama ajaga 200 000 euro võrra. Samuti on 400 000 euro võrra vähenenud jalatsimüügi poolaasta kahjum, mis 2015. aasta esimesel kuuel kuul oli 900 000 eurot.
  Tugi ka Selveritelt
  Tallinna Kaubamaja juhatuse esimees Raul Puusepp kinnitas, et võimas kasv tuli tänu uutele, mitu riigihanget võitnud KIA mudelitele. Majandusnäitajate paranemist oli tema sõnul siiski märgata kõikides valdkondades. „Stabiilset kasvu ja kasumi paranemist näitasid ka ettevõtte suurimad jaemüügisegmendid ehk Selverid ja Kaubamajad,“ ütles ta.
  Näiteks kasvatas ettevõtte käivet aprillis avatud Kärberi Selver Lasnamäel, mis aitas kompenseerida renoveerimiseks suletud Tondi Selverist saamata jäänud tulu. „Kasvu veavad viimasel viiel aastal avatud Selverid, mis on jätkuvalt keskmisest aktiivsema kasvu perioodis, võites tihedas konkurentsiolukorras juurde uusi kliente,“ selgitas Puusepp. Ta lisas, et viimase poolaasta aruandes ei kajastu eelmise aasta augustis avatud Viimsi Selveri ja aasta lõpul toimima hakanud e-Selveri tulemused, sest praegu pole nende kajastamiseks vajaminevat võrdlusbaasi.
  Kasumit aitas kasvatada kaupade müügist teenitud brutokasumi suurenemine. „See on saavutatud eeskätt kaupade müügi opereerimispõhimõtete muudatuste kaudu ja kaupade sisseostuprotsessi optimeerimise kaudu,“ selgitas Puusepp. „Samuti on tegevuskulude poolest suudetud parandada eelmise aasta kuluefektiivset taset ning vähendada Lätist saadavat kahjumit,“ lisas ta.
  Tallinna Kaubamaja kasum liigub tõusvas joones.Foto: Äripäev
  Samuti aitas tulusid kasvatada Tallinna halduskohtu otsus, millega kontsern sai tagasi aktsiisikaupadelt kogutud müügimaksu. Ühekordne laekumine summas 0,4 miljonit eurot kajastub Puusepa sõnul teise kvartali tulemustes.
  Helge tulevik
  Hoolimata sellest, et ettevõtte aktsia on viimase kahe aastaga tõusnud üle 40 protsendi, ei pea Kivimägi seda kalliks ja soovitab investoritel seda pigem juurde osta. „Tegemist on hästi ja väga tõhusalt juhitud ettevõttega,“ sõnas ta. „Kindlasti on Tallinna Kaubamaja üks stabiilsemaid börsiettevõtteid Eestis. Süüa ja riideid vajame me igavesti,“ lisas Kivimägi.
  Kivimägi näeb positiivsena asjaolu, et viimase aruande järgi on kulumi ja finantskulude eelne kasum (EBITDA) iga tööjõule kulutava euro kohta kasvanud. „See on kinnitus efektiivsusest ja kasumi teenimise jätkusuutlikkusest,“ oli Kivimägi optimistlik. Tema sõnul on tööjõukulu igale ettevõttele üks suurimatest väljakutsetest, kuid Tallinna Kaubamaja on selles vallas välja tulnud väga heade uuendustega. „Väga kiidan nende iseteeninduse tehnilist lahendust, mis on konkurentidega võrreldes kõige mugavam ja kliendisõbralikum."
  LHV vanemanalüütik jäi veidi äraootavamale seisukohale. „Loomulikult oleme me tulemuste üle rõõmsad ning hindame Tallinna Kaubamaja potentsiaali ettevaatlikult optimistlikuks,“ ütles Gavron. „Optimismiks on põhjust, sest ettevõte tuleb toime paremini, kui turg üldiselt, kuid sellegipoolest kavatseme me hoida oma senist õiglase väärtuse vahemikku,“ lisas ta
  Millal osta?
  Kivimäe hinnangul on hea aktsiaga tegemist ka seetõttu, et kiire hinnakasvuga on kaasas käinud ka kasumi kasv ning ettevõtte P/E suhe on jätkuvalt alla 10. „Minu rehkenduste järgi on see 9,“ ütles ta. Lisaks kiitis investor ettevõtte pakutavat stabiilset 7–8protsendilist dividenditootlust. „Paar kuud võiks uute ostudega oodata, sest ehk õnnestub siis aktsia veidi odavamalt kätte saada, kuid hiljemalt aasta lõpuks võiks kindlasti Tallinna Kaubamaja aktsiaid portfelli lisada,“ soovitas ta investoritele.
  Lisaks ütles Kivimägi, et ainuüksi eelmisel aastal tõusis Tallinna Kaubamaja aktsia 32 protsenti ja sel aastal on saavutatud juba 7protsendiline tõus. „52 senti dividendi lisab sellele tulule veel umbes sama palju otsa. Mina olen igal juhul väga rahul,“ lõpetas ta.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Porto Franco laenuleping häbistab üht korralikku saladust
USA jaemüük kasvas ootamatult
USA jaemüük kasvas augustis ootamatult, sellele aitasid kaasa kooliaasta algus ning valitsuse abirahad. See annab lootust, et Ühendriikide majandus ei aeglustu kolmandas kvartalis nii järsult, kui oodatakse, vahendab Reuters.
USA jaemüük kasvas augustis ootamatult, sellele aitasid kaasa kooliaasta algus ning valitsuse abirahad. See annab lootust, et Ühendriikide majandus ei aeglustu kolmandas kvartalis nii järsult, kui oodatakse, vahendab Reuters.
Kodulavastus - nipp, mis aitab müügile ja üürile kaasa
Emotsioon, mis meid tabab kellegi koju sisse astudes, on tihti määrava tähtsusega. Lõhnad, valgus, detailid – kõik see kujundab arvamust esimeste sekundite jooksul. Kuidas valmistada oma kodu ette müügiks või üüriks nii, et tehing toimuks võimalikult kiiresti ja hea hinnaga? Septembrikuu Sisustaja uuris asja.
Emotsioon, mis meid tabab kellegi koju sisse astudes, on tihti määrava tähtsusega. Lõhnad, valgus, detailid – kõik see kujundab arvamust esimeste sekundite jooksul. Kuidas valmistada oma kodu ette müügiks või üüriks nii, et tehing toimuks võimalikult kiiresti ja hea hinnaga? Septembrikuu Sisustaja uuris asja.
Euroopa Liidu automüük pööras langusse, Eestis kasvab
Kevadise tempoka tõusu järel pööras juulis ja augustis uute sõiduautode müük Euroopa Liidus langusse, edastas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liit.
Kevadise tempoka tõusu järel pööras juulis ja augustis uute sõiduautode müük Euroopa Liidus langusse, edastas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liit.