10 põhjust, miks aktsiaturgude tõusu pärast muretseda

Aktsiagraafik  Foto: Bloomberg
24. august 2016 kell 19:19

Standard & Poor’s 500 indeks on lähedal rekordtasemetele. Investoreid ei tee turgude tugevus aga sugugi õnnelikuks. Paljud tunnevad hoopis ärevust, kirjutab Barron’si blogija Ben Levisohn.

Turgude tõustes kasvavad ka riskid korrektsiooniks. Allpool on välja toodud Levisohni 10 põhjust, miks USA aktsiaturgude pulliturgu (tõusvat turgu) karta. Kaheksa nendest on mainitud ka Bank of America Merrill Lynchi analüütikute poolt.

Hinnatasemed. USA aktsiaturud on ajalooliste numbritega võrreldes kallid. Tõsi, saame siiski aru, et hinnatasemed ei ole turgude ajastamiseks hea indikaator.

Positsioneerimine. Investorid ei oota tegelikult turgude langust, vaatamata sellele, et paljud seda arvavad.Ootused. Investoritel on kõrged ootused fiskaalsete stimuleerimismeetmete osas ning majanduskasv võib üllatada negatiivselt.Üllatused. Suuremaid üllatusi pole majandusandmetes alates juulist olnud. Majanduskasv. Nafta hinnatõus ja odavam dollar on pakkunud leevendust, aga neid faktoreid välja arvates on ettevõtete müügikasv kolme aasta madalaimal tasemel.Hiina. Hiljutised majandusandmed on viidanud aeglustumisele ning ootused stimuleerimismeetmete osas võivad pettumuse valmistada.Krediit ja võimendus. Võimendus on kõrge ja krediit on vaikselt kahanemas. Lisaks sellele ei taha ettevõtted väga aktsiaemissioone korraldada.

Valimised. Selle aasta valimised võivad tekitada väga palju ebakindlust ning vähendada äriinvesteeringute mahtu.Föderaalreserv. BofAML intressimäärade prognoosi kohaselt võiks keskpank tõsta intresse oodatust palju agressiivsemalt.Hooajalisus. September on hooajaliselt aktsiate jaoks kõige halvem kuu. Alates 1928. aastast on 56 protsenti septembritest lõppenud langusega. 

Hetkel kuum