Tiit Vähi projekt toppab sõjahirmu pärast

Narva-Jõesuu kuursaal.  Foto: Meeli Küttim
Äripäev • 26. august 2016 kell 11:00

Kümme aastat Tiit Vähi firmale kuulunud Narva-Jõesuu kuursaali ala sai lõpuks detailplaneeringu, aga sõjahirmu tõttu jääb hoone ilmselt edasi lagunema, kirjutas Põhjarannik.

Poollagunenud sõjaeelne hoone on juba kümme aastat ärimees Tiit Vähi käes ja on veel kauem olnud kuurortlinna arengupeetuse sümbol, kirjutas Põhjarannik. Nüüd kinnitas Narva-Jõesuu linnavalitsus 2,91 hektari suuruse ala detailplaneeringu ja algas selle avalik väljapanek. 

2006. aastast on kuursaali omanik OÜ Navesco, mis kuulub Sillamäe sadama omaniku Tiit Vähi äriimpeeriumisse. Tehinguga sellele pandud investeerimiskohustused on ammu aegunud – kuurordi purunenud südamest pole saanud ei hotelli, kasiinot ega mingit avalikku ruumi, mis kuursaal määratluse järgi olema peaks. Formaalseks takistuseks on kuursaali omanik juba ammu nimetanud just nimelt detailplaneeringu puudumist.

OÜ Navesco juhatuse liige Tõnis Seesmaa ütles möödunud nädalal Põhjarannikule, et nüüd, kui detailplaneering on sisuliselt valmis, pole kuursaali taastamise tähtajas ikkagi selgust. 

“Arvan, et kuni me sõjaks valmistume, ei ole keegi valmis sõjatsooni investeerima,” pole Seesmaa rahul Eesti majanduskliimaga, seda eriti Venemaa kapitalist sõltuvas kirdepoolses piiriäärses regioonis.

Mis krundile täpsemalt tulema peaks ja mida linnavalitsus on kuursaali kohta rääkinud, saab pikemalt lugeda Põhjarannikust.

Hetkel kuum