Brexit kummutas Bondora plaanid

Pärtel Tomberg  Foto: Meeli Küttim
Sirje Rank • 30. august 2016 kell 9:59

Väike- ja tarbimislaenudele keskenduv platvorm Bondora on Suurbritannia otsuse järel Euroopa Liidust lahkuda loobunud plaanist kolida oma peakontor Londonisse, kirjutab Bloomberg.

Ühtlasi ei taotleta Suurbritannia finantsjärelevalvelt enam ka tegevuslitsentsi.

Bondora sai tarbimislaenude väljastamiseks Suurbritannia finantsjärelevalvelt 2014. aastal ajutise litsentsi, kuid tänavu juulis andis firma teada, et ei ole sellest enam huvitatud.

„Suurbritannia referendumi järel valitseb väga suur ebakindlus, nii on igasugune investeeringute tegemine muutunud seal väga raskeks,“ rääkis firma juht Pärtel Tomberg. „Regulatsioonide ja peakontorite seisukohast vaadates ei ole Suurbritannia turg enam konkurentsivõimeline.“

Londoni asemel vaatab firma peakorteri võimaliku asukohana hoopis Berliini poole.

„Saksamaa regulaatorite hoiak innovatsiooni suhtes finantssektoris on hakanud leebuma ning astutakse samme, et selliseid start-up-firmasid Berliini ja mujale riiki meelitada,“ ütles Tomberg.

Bondora peakontor on praegu Tallinnas. Alates 2009. aastast on enam kui 182 000 kliendile Eestis, Soomes ja Hispaanias väljastatud laene ligi 65 miljoni euro väärtuses. Tombergi sõnul on firma viimase rahastamisraundi järel hästi kapitaliseeritud ning praegu on põhirõhk kasumlikkuse hoidmisel.

Hetkel kuum