Inbankil suur kasvuhoog

17. november 2016, 13:24
Priit Põldoja (vasakul) ja Jan Andresoo firmast Cofi on kasvanud välja Inbank.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161117/NEWS/161119726/AR/0/AR-161119726.jpg

Mullu aprillis pangana tegutsemist alustanud Inbank kasvatas jõuliselt nii laenuportfelli kui ka hoiuseid, teatas ettevõte pressiteates.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on Inbanki laenuportfelli maht kasvanud 136,7% võrra ning hoiuseportfelli maht 227,3% võrra. 2016. aasta esimese üheksa kuuga on ettevõte teeninud 1,71 miljonit eurot kasumit, mis on 3 korda rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil. Kvartali puhaskasumiks oli 599 tuhat eurot.

Inbanki tegevjuhi Jan Andresoo sõnul iseloomustas kolmandat kvartalit oluliste projektide rohkus. “Lisaks sellele, et kolmandas kvartalis kasvasid meie müügimahud stabiilselt, emiteerisime edukalt võlakirju ning tegime aktiivseid ettevalmistusi tegevuse alustamiseks uutel välisturgudel,” ütles Andresoo.

Võrreldes eelmise aasta üheksa kuu tulemustega kasvasid märkimisväärselt kõigi panga toodete müügimahud. Inbanki hoiuseportfell kasvas kolmandas kvartalis 28,1%, jõudes kvartali lõpu seisuga 63,7 miljoni euroni. Panga laenuportfell kasvas kolmandas kvartalis 12,6%, ulatudes kvartali lõpuks 60,8 miljonini euroni.  “Meie hoiuse- ja laenuportfelli stabiilne kasv tähendab, et pank suudab endiselt finantseerida oma laenutegevuse kasvu Eestist kogutavate jaehoiuste abil,” sõnas Andresoo.

Kolmandas kvartalis toimus ka Inbanki allutatud võlakirjade emissioon. Võlakirjad märgiti 2,2-kordselt üle ja seetõttu kasutas pank võimalust suurendada emissioonimahtu algselt 5 miljonilt eurolt 6,5 miljonile eurole. “Kogutud investeeringute abil valmistume ettevõte rahvusvaheliseks laienemiseks ning uus laiapõhjaline investorbaas toetab ettevõtte kasvu ka tulevikus,” ütles Andresoo.

Kolmandas kvartalis alustas tegevust Inbanki meeskond Poolas, kelle eesmärgiks on arendada välja võimekus pakkuda tarbimisfinantseerimise ja hoiusetooteid Poola turul tuleva aasta alguses. Lisaks Poola tegevuste ettevalmistamisele sõlmis Inbank koostöölepingu veebipõhise hoiuseplatvormiga Raisin.com, mis võimaldab kaasata hoiuseid Saksamaa ja Austria turgudelt.

.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. November 2016, 13:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing