Koit Brinkmann • 21. november 2016 kell 12:30

Kapo- ja vanglakogemusega Indrek Põder asutas õigusbüroo

Õigusbüroo asutanud Indrek Põder  Foto: Erakogu

Kevadel vanglast vabanenud endine kaitsepolitseinik Indrek Põder asutas suvel õigusbüroo, mis pakub õigus- ja inkassoteenuseid ning ärinõustamist.

Pärast vanglast vabanemist võttis Põder end töötuna arvele. Seejärel koostas ta ettevõtlusega alustamiseks äriplaani ning töötukassa aitas õigusbüroo avamist rahastada.

Kas teie nimi ja taust tuleb ärile kasuks või pigem vastupidi? „Praktika näitab, et pigem on tulnud kasuks. Korduvalt on tulnud ette olukordi, kus peale minupoolset ühenduse võtmist, helistab võlgnik umbes 10 minuti pärast tagasi ja soovib tekkinud olukorrale lahendust leida,“ rääkis Põder.

Asis Consult OÜ pakub õigusteenuseid nii tsiviil-, kriminaal- kui ka haldusõiguses, inkassoteenuseid ning ärinõustamist.

Samuti on võimalik õigusabi saada veebinõustamise teel.

Indrek Põder,, endine süüdimõistetud kapo töötaja, praegu õigusbüroo juht ja omanik

 Korduvalt on tulnud ette olukordi, kus peale minupoolset ühenduse võtmist, helistab võlgnik umbes 10 minuti pärast tagasi ja soovib tekkinud olukorrale lahendust leida.

Põdral on rahvusvahelise õiguse magistrikraad Audentese rahvusvahelisest ülikoolist ning klientide kohtus esindamisel ei ole tal enda kinnitusel mingeid piiranguid.

Selle aasta märtsis vanglast vabanenud Põder istus seal kokku neli aastat. Vahistamise ajal 2011. aasta detsembris oli ta kapo sisekontrolli töötaja. Kaitsepolitseinikuna kasutas ta oma ametiseisundit korduvalt ja ulatuslikult ära, rikkus süstemaatiliselt seadust, seades eesmärgiks omakasu saamise ja tegutsedes avalike huvide vastaselt, saades vahetult isiklikku kasutusse altkäemaksu kokku rohkem kui 178 000 euro suuruses summas.

Sellele lisaks nõudis ta erinevatelt inimestelt altkäemaksu kokku rohkem kui 1,5 miljonit eurot.

Harju maakohus mõistis Põdra aprillis 2012.a korduva altkäemaksu võtmise eest kokkuleppemenetluses neljaks aastaks vangi. Kohtu otsusel konfiskeeriti Põdralt riigituludesse altkäemaksuna saadud 178 358 eurot.

Hetkel kuum