Äripäev • 23. veebruar 2017 kell 7:40

Tööd alustab riigifirmade nimetamiskomitee

Erkki Raasuke juhib riigi osalusega äriühingute nõukogude liikmete nimetamiseks moodustatud komisjoni ehk nimetamiskomiteed.  Foto: Andras Kralla

Täna alustab tööd riigi osalusega äriühingute nõukogude liikmete nimetamiseks moodustatud komisjon ehk nimetamiskomitee. Esimesel koosolekul on päevakorras ülevaade riigi äriühingute kohta ning töökorra põhimõtted ja reglement.

Nimetamiskomitee ülesanne on teha ettepanekud äriühingu üldkoosolekule ehk vastavat äriühingut valitsevale ministrile nõukogu liikmete valimiseks ja tagasikutsumiseks, nõukogu liikmete arvu ja makstava tasu kohta.

Komisjoni kuuluvad erasektorist neli tunnustatud ettevõtlus- ja juhtimiseksperti: Erkki Raasuke, Gunnar Okk, Sven Pertens ning David James O’Brock-Kaljuvee. Avaliku sektori esindajatena kuuluvad komisjoni rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali ning roteeruva liikmena äriühingu osalust valitseva ministeeriumi kantsler. 

Nimetamiskomitee hakkab tegelema 31 riigi osalusega äriühingu nõukogude liikmetega. Riigi osalusega äriühingute nõukogudes on kokku ligikaudu 150 nõukogu liiget. Riigi äriühingutel on vara 6 miljardi väärtuses ja neis töötab ligi 15 000 inimest.

Nimetamiskomitee moodustamise kiitis valitsus heaks selle aasta 19. jaanuaril. Valitsusliidu lepe nägi ette, et riigi äriühingute nõukogude liikmed valib nimetamiskomitee ning ministrid ei nimeta enam neisse riigikogu liikmeid.

Hetkel kuum