Äripäev • 25. aprill 2017 kell 12:41

Riik paneb ELMO renditeenuse enampakkumisele

ELMO elektriauto Mitsubishi i-Miev  Foto: Reuters/Scanpix

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium paneb avalikule enampakkumisele ELMO Rendi ehk elektromobiilsuse programmi raames loodud elektriautode renditeenuse koos selle juurde kuuluva masinapargiga, teatas ministeerium pressiteates.

Masinapargis on 31 elektriautot (22 Nissan Leafi ja 9 Mitsubishi i-Mievi) ja 15 rendiautode tavalaadijat, kaasa tulevad ka teenuse jätkamise hõlbustamiseks kliendibaas ja kasutusstatistika.

Enampakkumise tingimuseks on, et renditeenuse ülevõtja jätkab teenuse pakkumist vähemalt kolm aastat, mille jooksul on tal ka õigus kasutada ELMO kaubamärki.

Eesti elektromobiilsuse programm ELMO on Eesti Valitsuse ja Mitsubishi Corporationi koostöös käivitatud programm energiatõhusate ja keskkonnasäästlike elektriautode ja laetavate hübriidide kasutusele võtmise toetamiseks. Sõidukite laadimiseks on rajatud vajalik kiirlaadimisvõrgustik ning programmi raames soetatud 1200 elektriautot.

ELMO programmi raames loodud kiirlaadimistaristu hankeleping lõpeb selle aasta lõpus, MKM plaanib ka sellele lähiajal uue omaniku leida.

Hetkel kuum