Äripäev • 11. mai 2017 kell 11:24

Eesti Energia uues nõukogus rohkem eksperte

Eesti Energia  Foto: Andras Kralla

Eesti Energia üldkoosolek kinnitas 11. mail tehtud otsusega uued nõukogu liikmed, arvestades täies ulatuses nimetamiskomitee ettepanekuid, teatas ettevõte pressiteates.

Uued nõukogu liikmed on Väino Kaldoja, Kaie Karnioli, Einari Kiseli, Andres Liinati, Ivo Palu, Ants Paulsi ja Danel Tuusise. Nõukogu liikmete volitused algavad 12. mail ja kestavad kolm aastat, teatas ettevõte pressiteates. Uue nõukogu esimehe valib nõukogu.

Eesti Energia nõukogu liikmetena ei jätka Veiko Tali ja Rannar Vassiljev.

Valitsuse kokkukutsutud nimetamiskomitee esimees Erkki Raasuke ütles, et ettepanekute tegemisel Eesti Energia nõukogu liikmete valimiseks lähtus komitee vajadusest kaasata nõukogusse rahvusvaheliste ettevõtete juhtimiskogemust, energeetikaalast valdkonnateadmist, keerukate organisatsioonide üle järelevalve teostamise oskusteavet ning põhjalikke finantsalaseid teadmisi.

Einari Kisel on Maailma Energeetikanõukogu (World Energy Council) Euroopa regiooni juht, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi endine energeetika asekantsler ja energeetikaosakonna juhataja ning varem töötanud Eesti Energia energiakaubanduse äriüksuse direktorina. 

Andres Liinat on pakiautomaatide tootja Cleveron tegevdirektor ja Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu liige. Liinat on endine Tartu Ülikooli kantsler. Ta on varasemalt töötanud juhtivatel kohtadel hotellis Olümpia, Reval Hotelligrupis, Tallinna Kaubamajas ja Hansapangas.

Ivo Palu on Tallinna Tehnikaülikooli elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi direktor ja professor ning Eesti Elektroenergeetika Seltsi juhatuse liige.

Kaie Karniol on Eesti Energia nõukogu liige alates tänavu jaanuarist. Ta on rahandusministeeriumi riigivara osakonna juhataja. Varem on Karniol juhtinud riigikontrollis finantsauditi osakonda ning töötanud ka PricewaterhouseCoopersis. Kaie Karniol on samuti Eesti Energia auditikomitee liige alates 2013. aastast ning juhib auditikomiteed 2015. aasta septembrist.

Ants Pauls on Eesti Energia nõukogu liige alates 2015. aasta oktoobrist. Pauls on endine riigikogu liige ja varem töötanud Narva Elektrijaamade ning Kiviõli Keemiatööstuse juhina.

Väino Kaldoja on Eesti Energia nõukogu liige alates 2015. aasta septembrist. Ta on Silberauto juhatuse esimees, Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni juhatuse esimees ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja pikaajaline juhatuse liige.

Danel Tuusis on Eesti Energia nõukogu liige alates 2014. aasta juunist. Tuusis on Estonian Business Schooli endine ettevõtte rahanduse dotsent ja varem töötanud Kuusakoski juhatuse liikmena.

Hetkel kuum