Äripäev • 30. mai 2017 kell 13:15

E-Piim loob Paidesse 100 töökohta

E-Piima juht Jaanus Murakas  Foto: Postimees/Scanpix

E-Piim kavatseb riigi eraldatava toetuse 15 miljonit eurot investeerida selleks, et rajada Paidesse uus tehas, mis peaks tegevust alustama 2020. aasta keskpaigas ning tööd saab seal sadakond inimest.

"E-piima projekti puhul nägime, et tänu uuele tootmisele on Eesti piimatootjal võimalus saada aastas praegusest vähemalt 15 miljoni euro võrra suuremat tulu," rääkis Postimehes piimatööstuse suurprojekti hindamiskomisjoni esimees, ettevõtja Indrek Neivelt möödunud neljapäeval langetatud otsuse kohta.

Neivelti sõnul on toetuse eesmärk peatada toorpiima eksport ja saavutada kõrgem ning stabiilsem toorpiima kokkuostuhind, seda, et uus tehas võimaldab talunikele piima eest kõrgemat hinda maksta, kinnitas ka E-Piima juht Jaanus Murakas.

Kuivõrd toetuse taotlemise üks eeltingimus oli, et taotleja peab toetusetingimustele vastamiseks koondama kokku võimalikult palju Eestis tegutsevaid piimatootjaid ning seejuures hõlmama vähemalt veerandi Eesti piimatoodangust, kinnitas E-Piima juht Jaanus Murakas, et neil on see tingimus täidetud - praeguse seisuga on projektiga ühinenud tootjaid, kes lüpsavad päevas kokku 840 tonni, mis on 1000tonnise vastuvõtuvõimsusega tööstuse planeerimiseks praeguses etapis piisav.

Maaelu arengukavasse kirjutatud 15 miljoni eurosest toetusest 85% katab EL ja 15% Eesti riik, toetusele pretendeeris kaks taotlejat: E-Piim Tootmine AS ja Milkest AS.

Loe pikemalt Postimehest.

 

Hetkel kuum